Reklama

Genesis Nitro 330. Szukasz fotela gamingowego w uczciwej cenie?

​Już dawno nie siedziało mi się tak wygodnie, jak w fotelu Genesis Nitro 330. Chętnie zatrzymałbym go na dłużej.

Większość z nas spędza lwią część każdego dnia przed komputerem. A nawet jeśli nie macie pracy biurowej, ale lubicie gry wideo, po powrocie do domu przez godzinę, dwie, trzy lub więcej oddajecie się tej formie rozrywki w pozycji siedzącej. W takiej sytuacji zaniedbanie kwestii odpowiedniego siedziska może się skończyć naprawdę źle. Nie mówiąc o komforcie, który powinien odgrywać kluczową rolę.

Każdy, kto spędza co najmniej te dwie-trzy godziny dziennie przed komputerem (albo konsolą), powinien rozejrzeć się za fotelem, który wpłynie pozytywnie zarówno na komfort, jak i kondycję kręgosłupa. Jednym z modeli, którym warto się zainteresować, okazuje się Genesis Nitro 330. Producent twierdzi, że zapewnia "wygodne i zdrowe granie". Po spędzeniu kilku dni w jego (fotela, nie producenta) siedzisku mogę potwierdzić, że jest tak w rzeczywistości.

Reklama

Genesis Nitro 330 już od pierwszej chwili sprawia wrażenie bardzo solidnego mebla. Jego szkielet wykonano z dobrej jakości plastiku, a obicie powstało z połączenia grubej pianki (6 cm na siedzisku oraz 4,5 cm na oparciu), nylonu oraz skóry ekologicznej. Nylonowe są także kółka, dzięki czemu zwiększono komfort przemieszczania się po podłodze.

Za sprawą kubełkowego kształtu fotel otula nas, gdy tylko w nim zasiądziemy, a podparcie dla kręgosłupa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z tymże elementem naszego ciała. Sposób, w jaki połączono ze sobą wszystkie części, pozwala z kolei wierzyć, że mebel wytrzyma wiele lat użytkowania. Spójrzcie chociażby na potrójne obszycia. Siedzisko powinno poradzić sobie nawet z graczami cierpiącymi na otyłość. Materiał, z którego je wykonano, jest dodatkowo pikowany. Według producenta w fotelu mogą zasiąść osoby ważące nawet 120 kilogramów. Myślę, że w praktyce ta granica jest zawieszona jeszcze nieco wyżej.

Genesis zadbał również o funkcjonalność Genesis Nitro 330. Fotel posiada regulację wysokości siedziska, tryb bujania oraz możliwość obrotu o 360 stopni. Nie wiem, czy można oczekiwać od fotelu gamingowego czegoś więcej (żartownisie dopowiedzą, że podświetlenia LED RGB).

Mówiąc o fotelu gamingowym, oczywiście nie można pominąć kwestii designu. Genesis Nitro 330 z jednej strony - dzięki ciemnej kolorystyce oraz skórzanemu wykończeniu - sprawia wrażenie eleganckiego. Z drugiej - dzięki czerwonym wstawkom - przykuwa wzrok i ożywia przestrzeń, w której go umieszczamy.

Genesis Nitro 330 to bardzo wygodny oraz solidnie wykonany fotel gamingowy, który będzie służył wam przez lata. Co ważne, decydując się na niego, nie musicie obawiać się ceny. Mebel można znaleźć w sklepach w cenach około 450-460 złotych. To bardzo uczciwa kwota, jak na tak dopracowany produkt, który z chęcią zachowałbym na dłużej zarówno na stanowisku pracy, jak i w miejscu, w którym oddaję się grom wideo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama