Reklama

Genesis GX85 - myszka stworzona z myślą o grach MMO

Gry MMO z każdym rokiem zyskują na popularności. Doczekały się nawet dedykowanych im... myszek.

Takich jak Genesis GX85, którą to mieliśmy okazję testować. Producent mówi o niej wprost, że stworzył ją z myślą o graczach w gry MMO.

Co prawda także miłośnicy innych gatunków będą w stanie docenić jej walory, ale właśnie "MMO-wcy" przede wszystkim skorzystają na jej funkcjonalności. Mowa przede wszystkim o niezwykle precyzyjnym czujniku laserowym oraz o palecie aż 13 programowalnych przycisków, pozwalających na dostosowanie myszy do ulubionych tytułów oraz stylu rozgrywki.

Jednym z najważniejszych elementów Genesis GX85 jest superprecyzyjny czujnik laserowy Avago 9800, odznaczający się maksymalną rozdzielczością na poziomie 8200 DPI. Szybkość raportowania od 125 do 1000 Hz także powinna zadowolić nawet wymagających graczy. Co więcej, czujnik można regulować w skali od 250 do 8200 DPI z dokładnością do 50 DPI.

Reklama

Niezwykle przydatna jest funkcja precyzyjnego celowania (Precision Aim Function), która poprawia skuteczność w sytuacjach, gdy potrzebujemy naprawdę dużej precyzji. Po przytrzymaniu przycisku uwalniającego to rozwiązanie DPI zostaje zmniejszone do pułapu 500, a po zwolnieniu wraca do standardowego poziomu. Poziom DPI jest na bieżąco aktualizowany i prezentowany na obudowie myszy.

Genesis GX85 wygląda naprawdę świetnie i wraz z klawiaturą Genesis RX69 może stworzyć na biurku bez mała efektowny duet. Mysz charakteryzuje się futurystycznym i ergonomicznym kształtem, który rzeczywiście spisuje się doskonale podczas rozgrywki w MMO. Jednak konstrukcja tego urządzenia to nie tylko widowiskowa prezencja, ale również praktyczne rozwiązania. Mamy na myśli przede wszystkim wykorzystanie przez producenta pięciu wyjmowanych ciężarków o masie 5,7 grama każdy. Możemy dzięki nim dostosować ciężar myszy do naszych upodobań i uzyskać dokładnie taką kontrolę nad grą, jaką chcemy.

Nie mamy się też co obawiać o trwałość Natec Genesis GX85. Producent wykorzystał w niej przełączniki firmy OMRON, które mają zapewnić wytrzymałość na poziomie 10 milionów kliknięć. Można więc napisać, że jest to mysz na lata. No, chyba że spędzamy przed komputerem dzień i noc!

Po dobrych kilku godzinach spędzonych z Natec Genesis GX85 możemy napisać, że jest to mysz, która powinna trafić w gusta i potrzeby większości graczy. A już szczególnie tych, którzy lubują się w grach MMO czy innych, w których większość sterowania odbywa się właśnie za pośrednictwem myszki, takich jak strategie, ale także w strzelankach, w których docenimy precyzję sensora oraz rozwiązanie Precision Aim Function. A to wszystko otrzymujemy w kwocie niespełna 200 złotych. Czy można chcieć czegoś więcej?

Specyfikacja techniczna:

  • Typ myszy: laserowa
  • Sensor: Avago 9800
  • Rozdzielczość pracy: 250-8200 DPI
  • Liczba programowalnych przycisków: 13 (w każdym z 4 profili)
  • Szybkość raportowania: 125-1000 Hz
  • Przełączniki: OMRON
  • Żywotność przełączników: 10 mln kliknięć
  • Komunikacja: przewodowa, USB
  • Dociążenie w postaci 5 ciężarków o wadze 5,7 grama każdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy