Genesis Boron 700 - test podkładki

​Tym razem do naszej redakcji trafił produkt z kategorii "ciekawe". Jeszcze nie testowaliśmy bowiem... świecącej podkładki pod mysz.

W ostatnich latach można było zaobserwować rosnący popyt na świecące produkty gamingowej. Obecnie trudno znaleźć klawiatury czy myszki dla graczy, które nie byłyby wzbogacone chociaż o drobne podświetlenie LED. Czasem natomiast jest to - można powiedzieć - pokaźnie rozwinięty "podświetleniowy ekosystem", w ramach którego możemy zarządzać kolorami, efektami, poszczególnymi obszarami... Moda na świecące produkty gamingowe dotknęła w końcu także podkładki pod myszy. Przetestowaliśmy właśnie Genesis Boron 700. Czy warto się nią zainteresować? Czy poza tym, że świeci, wyróżnia się czymś jeszcze?

Reklama

Genesis Boron 700 trafiła do nas w oryginalnym opakowaniu, utrzymanym w typowej dla tego producenta, czarno-czerwonej kolorystyce. Sama podkładka okazała się dość gruba (aż 5 milimetrów), co wcale nas nie zdziwiło - w końcu gdzieś musiało się zmieścić wspomniane podświetlenie (o którym więcej za chwilę). Jej powierzchnia jest gładka i sprawia wrażenie trwałej. Od spodu umieszczono z kolei warstwę antypoślizgową, która sprawdza się wzorowo. Ogólnie jako podkładka Genesis Boron 700 sprawdza się bardzo dobrze i trudno narzekać na cokolwiek. Precyzja ruchów, płynność, komfort gry i pracy - to wszystko jest na zadowalającym poziomie. Skupmy się więc nie na tym, co oczywiste, ale na...

... podświetleniu, które pozwala podkładce Genesis Boron 700 wyróżnić się na tle konkurencji. Po wyjęciu jej z opakowania szybko dostrzegliśmy dwa przyciski - jeden pozwalający na włączenie i wyłączenie podświetlenia oraz drugi odpowiadający za zmianę koloru i sposobu świecenia. Podkładka może świecić na jeden z siedmiu kolorów, a do tego została wzbogacona o trzy tryby: stały, oddychający oraz neonowy. Jasność może być ustawiona na trzech poziomach: 33%, 66% oraz 100%. Aby podświetlenie zaczęło działać, musimy podłączyć podkładkę do komputera poprzez port USB. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek - wystarczy wpiąć kabel i już można cieszyć oko.

Genesis Boron 700 to podkładka przeznaczona dla wszystkich graczy, którzy lubią nietuzinkowe rozwiązania. Warto wspomnieć, że jest ona kompatybilna zarówno z myszkami optycznymi, jak i laserowymi, więc na jej zakup może sobie pozwolić praktycznie każdy. Także bez względu na budżet, wszak mówimy o produkcie, który nie nadwyręży zbytnio waszych finansów. Genesis Boron 700 można kupić za niecałe 100 złotych. I zdecydowanie warto to zrobić, jeśli uważamy nie tylko, że potrzebujemy dobrej podkładki, ale również, że na naszym biurku panuje nuda.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy