Reklama

GeForce: Nowe i tańsze karty mobilne Nvidii

Jeśli planujecie w najbliższym czasie zakup notebooka, które przeznaczeniem głównym mają być gry, to może warto się chwilę wstrzymać.

A dokładniej - nowsze. Na kolejną generację GPU trzeba bowiem jeszcze poczekać, za to w międzyczasie Nvidia odświeża trzy modele serii 900: 920M, 930M i 940M, które w nowszej wersji dostaną oznaczenia 920MX, 930MX oraz 940MX. Na pierwszy rzut oka zmiana to niewielka, ale ma się przełożyć na spory wzrost liczby fpsów.

W przypadku laptopa* Microsoft Surface Book i GeForce'a 940MX różnica wynosi do 30% w benchmarkach oraz do 60% w grach. Fajnie, bo układy te trafiają przede wszystkim do tanich notebooków (oraz ultrabooków, ale to już zupełnie inna półka cenowa), w których każdy fps jest na wagę złota.

Reklama

Co ciekawe jedyne co zmieniono w X-ach, to dodano obsługę pamięci GDDR5, a jej zastosowanie zamiast DDR3 nie powinno zwiększyć ceny o więcej niż kilkadziesiąt złotych. Daty premiery nowych układów ani notebooków do których trafią niestety nie zdradzono.

*Microsoft Surface Book to wprawdzie hybryda, ale dedykowaną kartę graficzną ma w klawiaturze, a nie części tabletowej, więc to określenie jest jak najbardziej na miejscu.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: GeForce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy