Reklama

GeForce GTX 1050: Specyfikacja przypadkiem ujawniona

Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich graczy, którzy w najbliższym czasie planowali zakup nowego notebooka.

I wygląda na to, że karta będzie lepsza nie tylko od GeForce GTX 950. Ba, powinna sobie także poradzić w pojedynku z GTX-em 960, choć jednocześnie wydaje się znacząco wolniejsza niż GTX 1060, nawet w wersji z 3 GB pamięci RAM. Cieszy natomiast fakt, że pokazana wersja ma 4 GB pamięci RAM:

Niestety nie znana jest ani data premiery (plotki sugerują wrzesień lub październik), ani cena. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem następca będzie kosztował tyle, co karta, którą zastępuje. Bo GTX-y 1080, 1070 i 1060 są przecież droższe od 980, 970 i 960 - i to nawet jeśli weźmie się pod uwagę tylko ceny rekomendowane, a nie te z polskich sklepów...

Reklama

Niemal pewne wydaje się natomiast, że GPU to trafi nie tylko do desktopów, ale również notebooków, w których ma się rozprawić z Radeonem RX 460. Z czym nie powinno być większych problemów. Radeon RX 460 oferuje bowiem wydajność na poziomie mobilnego GTX-a 960M, od niego zaś GTX 1050 powinien być zauważalnie szybszy, bo bliżej mu do GTX-a 970M.

Innymi słowy jeśli chcesz kupić gamingowego notebooka to się wstrzymaj, bo niedługo pojawią się na rynku znacznie lepsze modele.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy