Gangi napadają na ciężarówki dostawcze i kradną konsole PlayStation 5

​W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba napadów na ciężarówki, co ma wiązać się z okresem dostaw przedświątecznych. Łupem przestępców padają m.in. konsole PlayStation 5, które aktualnie są towarem na wagę złota.

Kupno PlayStation 5 od dnia premiery stanowi nie lada wyzwanie, na czym próbują skorzystać osoby wystawiające najnowszą konsolę Sony po zawyżonych cenach. Nie brakuje także desperatów, którzy chcą zdobyć "piątkę" za wszelką cenę, tak jak ojciec pewnego młodego gracza, który do tego celu skorzystał z kilku urządzeń naraz. Co ciekawe, konsola zainteresowała również gangi. Jak informuje The Times, wspomniane zorganizowane grupy przestępcze z Wielkiej Brytanii dokonały napadów na ciężarówki dostawcze, zaś ich łupem pada nie tylko PlayStation 5, ale też kosmetyki, telewizory czy inne rzeczy znajdujące się w pojeździe.

Reklama

Do napadu wykorzystują metodę "rollover", która polega na otoczeniu ciężarówki przemierzającej dystans z prędkością ok. 50 mil na godzinę. Następne jeden z członków gangu wchodzi zabezpieczony liną przez szyberdach i używając specjalnych narzędzi tnących bądź łomu, włamuje się do pojazdu i przekazuje partnerom znalezione w naczepie rzeczy. The Times podaje, że do września przeprowadzono 27 takich akcji, aczkolwiek ich liczba wzrosła w minionych tygodniach, ponieważ przestępcy chcą wzbogacić się na dostawach przedświątecznych.

Brytyjska policja miała już powiadomić krajowych przewoźników o sytuacji, prosząc o zachowanie wzmożonej ostrożności. Dziennikarze przeprowadzili również rozmowę z kryminalistą, który przyznał, że gangi większą uwagę kierują na ciężarówki ze względu na wzmocnione ochrony w innych punktach łańcuchów dostaw.

Cytowany przez serwis były szef ochrony w Road Haulage Association stwierdził, iż osoby robiące tego rodzaju napady są dość dobrze poinformowane i sugeruje, że są one w posiadaniu wewnętrznych informacji danych firm. Prawdopodobnie ktoś przekazuje szczegóły tras przemierzanych przez ciężarówki.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy