Epson EcoTank L3276 – bardzo dobra drukarka (i nie tylko) do domu i małego biura

Wybierając drukarkę, wielu z nas może nie wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W procesie tym zadajemy sobie głównie podstawowe pytania: jakiego rodzaju drukarkę kupić (atramentową czy laserową) czy ile kosztują tusze bądź tonery do niej? A takich pytań powinno być więcej. Drukarki potrafią bowiem więcej niż "po prostu drukowanie". Przyjrzyjmy się na przykład modelowi Epson EcoTank L3276, który trafił do nas ostatnio na testy.

Zacznijmy od pierwszego wrażenia. Już na pierwszy rzut oka widać, że Epson EcoTank L3276 został solidnie wykonany, a do tego jest na tyle lekki, że można go swobodnie, komfortowo przenosić. Proces instalacji przebiegł bardzo sprawnie. Po pierwszym włączeniu musiałem jedynie poczekać około dwudziestu minut, aż urządzenie przygotuje się do drukowania. Spodobał mi się wskaźnik poziomu atramentu z przodu urządzenia, który pozwala na bieżąco kontrolować zużycie tuszu.

EcoTank L3276 to nie tylko drukarka. To urządzenie wielofunkcyjne, które łączy funkcje drukowania, skanowania i kopiowania. Jednym z głównych atutów tej drukarki jest jej oszczędność. Koszty drukowania mogą być niższe nawet o 90% w porównaniu do tradycyjnych drukarek atramentowych. To możliwe dzięki zastosowaniu systemu stałego zasilania w atrament, który eliminuje konieczność częstego kupowania i wymiany kartridżywkładów. Wydajność to nawet do 8,1 tysiąca stron w czerni i bieli oraz do 6,5 tysiąca stron w kolorze przy wykorzystaniu oryginalnych tuszy.

Reklama

Epson EcoTank L3276 wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale także wygodą użytkowania. Pojemniki na atrament są łatwo dostępne, a do tego pojemne, więc po jednorazowym napełnieniu możecie zapomnieć o uzupełnianiu nawet przez wiele miesięcy. A gdy już zostaniecie do tego zmuszeni, napełnienie zbiorników nie sprawi wam żadnych problemów (z butelek nie wylała mi się nawet kropla). Nie musicie się obawiać nawet tego, że przez przypadek wlejecie niewłaściwy tusz do danego zbiornika. Butelki posiadają bowiem specjalne zabezpieczenia.

Urządzenie drukuje w bardzo wysokiej jakości - 5760x1440 dpi. Wydruki są bardzo dokładne i wyraźne. Zadowalająca jest także szybkość druku, wynosząca 33 strony na minutę w trybie mono i 15 stron na minutę w kolorze. Epson EcoTank L3276 posiada również funkcję drukowania zdjęć bez marginesów do formatu 10x15 cm. Możecie więc w mgnieniu oka wydrukować na przykład domową galerię bez konieczności udawania się do punktu fotograficznego.

Drukarka obsługuje różne formaty papieru, w tym A4, A5, A6, B5, DL a także koperty. Podajnik pomieści aż do 100 arkuszy. Warto wspomnieć też o możliwości drukowania na nośnikach o gramaturze od 64 g/m² do 300 g/m². Co istotne, poza standardowym i papierem foto, to urządzenie świetnie wydrukuje nam także obrazki na papierze magnetycznym, naklejki czy grafikę na papierze termotransferowym. Wystarczy żelazko i zrobimy swoje własne T-shirty czy torby na zakupy. Świetna sprawa, jeśli nie mamy akurat pomysłu na prezent.

Urządzenie wyposażono także w skaner o rozdzielczości 1200x2400 dpi. Skanowanie dokumentów jest szybkie i precyzyjne. Szybkość skanowania wynosi 11 sekund dla dokumentów czarno-białych i 28 sekund dla dokumentów kolorowych (przy rozdzielczości 200 dpi). Skanowanie przyda się nie tylko w biurze - po kilkunastu miesiącach docenimy fakt, że zabezpieczyliśmy w ten sposób blaknące paragony. Także np. rysunki dzieci zrzucone do pliku będą prezentowały się lepiej niż ich zdjęcia na telefonie.

Osobną kwestią jest podłączanie - Epson EcoTank L3276 model poza standardowym interfejsem USB zapewnia też łączność bezprzewodową - możemy drukować i zarządzać nim z komórki. O ile w dzisiejszych czasach nie jest to może jakiś ogromny wyróżnik, o tyle przyjazne appki (np Smart Panel)zapewniane przez producenta są tu dużym plusem.

Epson EcoTank L3276 sprawdzi się zarówno w domowych warunkach, jak i w małych biurach. Niski koszt eksploatacji, wysoka jakość wydruków, uniwersalność, funkcja kopiowania i skanowania - to jej największe zalety. Do pomniejszych można zaliczyć także łatwość użytkowania czy różne metody łączności. Wspomnijmy też o gwarancji, która realnie wynosi trzy lata miesięcy (po rejestracji zakupu na stronie dostajemy do standardowych 12 miesięcy dodatkowe 24) . Podsumowując, jest to jedno z ciekawszych urządzeń tego typu, jakie możecie kupić za nieco ponad 1000 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama