Reklama

Dodatkowa pamięć Xbox Series X/S nie jest tania

​Xbox Series X i S zadebiutują w listopadzie z - odpowiednio - 1 TB i 512 GB pamięci NVMe SSD. Szczególnie w przypadku modelu S jest to zatrważająco mała ilość miejsca, które w połowie zapewni samo Call of Duty Warzone. W planach są specjalne karty rozszerzające, ale te będą dość drogie.

Microsoft już jakiś czas temu zapowiadał, że użytkownicy będą mogli dokupić dodatkowe karty NVMe SSD od zewnętrznych producentów. Teraz poznaliśmy ceny pierwszego urządzenia tego typu, przygotowanego przez firmę Seagate. Cenę w Polsce za 1 TB ustalono na imponujące 1059 złotych.

W USA cena wynosi 220 dolarów, czyli - w przeliczeniu - nieco ponad 850 złotych. Jak widać, przeliczenia nie zawsze się sprawdza. Sam Xboxa Series S to przecież wydatek rzędu 1349 złotych, więc dodatkowy 1 TB pamięci niemalże podwoi końcową cenę urządzenia.

"Karta rozszerzenia pamięci Seagate do konsoli Xbox Series X zapewnia dodatkowy 1 TB pamięci zewnętrznej przy zachowaniu tej samej wysokiej szybkości i wydajności co w przypadku wewnętrznego dysku SSD konsoli" - czytamy w opisie na oficjalnej stronie sklepu Microsoftu.

Reklama

Plusem jest właśnie to, że mowa o szybkim NVMe SSD, a więc o tym samym rodzaju pamięci, jaki wbudowano wewnątrz urządzenia. Nie będzie więc mowy o niższych prędkościach doczytywania danych czy innych problemach, jakimi w przeszłości obarczono podłączanie dodatkowych HDD.

Obecnie chyba warto wstrzymać się z zakupem. Sprzęt budowany jest przez Seagate, a więc przez zewnętrznego partnera. Można więc oczekiwać, że cena będzie spadać wraz z upływem czasu, gdy na rynku pojawią się konkurencyjne rozwiązania od innych firm. Za nowinkę techniczną trzeba zapłacić.

Karta rozszerzenia pamięci od Seagate zadebiutuje 10 listopada, razem z konsolami Xbox Series. Karta jest niewiele większa od standardowego SD, a oferuje 1 TB super-szybkiego NVMe, co jest dość imponującym rozwojem technologicznym. Podłączana będzie z tyły konsoli, w specjalnym slocie.

Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje