Reklama

Creative Stage 360 - praktyczny i niewielki soundbar, w którym można się zakochać

Soundbar to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób, które oczekują dobrego dźwięku podczas gry czy oglądania, a jednocześnie nie mają zbyt wiele miejsca na większe zestawy głośników.

Jak każdy typ głośników czy słuchawek, tak i soundbary bywają różne. Niektóre oferują bardzo przyzwoitą jakość dźwięku, która pomyślnie zastępuje większe zestawy, a inne pozostawiają wiele do życzenia. Creative jest jednym z producentów, którzy w tej dziedzinie chyba nigdy nie zawodzą. I tak też jest z kolejnym soundbarem w jego ofercie - Creative Stage 360.

Creative Stage 360 - specyfikacja techniczna:

Reklama

  • Konfiguracja głośnika: System 2.1, listwa dźwiękowa, Głośniki komputerowe
  • Pasmo przenoszenia: 50-20000 Hz
  • Wymiary: soundbar 565 mm x 88 mm x 75 mm, subwoofer 115 mm szer. x 250 mm gł. x 422 mm wys.
  • Masa: subwoofer 3,4 kg, głośnik typu soundbar 1,7 kg
  • Moc wyjściowa: głośnik soundbar 60 W RMS, subwoofer 60W RMS, całkowita moc systemu do 120 W RMS (moc szczytowa 240 W)
  • Przetworniki: soundbar: 2 x 2,25 cala x 3,85 cala (Racetrack), subwoofer 5,25 cala (o długim skoku membrany)
  • Zasięg działania urządzeń Bluetooth: do 10 metrów
  • Wersja Bluetooth: Bluetooth 5.0

Podłączenie Creative Stage 360 do urządzenia - czy to komputera, czy telewizora - jest banalnie łatwe. Chwilę po podłączeniu kabli na ekranie LED umiejscowionym na froncie soundbara pojawiają się podstawowe informacje. W górnej części znalazły się natomiast przyciski odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie urządzenia, zmniejszanie i zmniejszanie głośności oraz za wybór źródła dźwięku.

Oczywiście do zestawu dołączono pilot, przy użyciu którego możemy zmienić utwór, zarządzać głośnością oraz mocą subwoofera czy przełączać się pomiędzy źródłami dźwięku. Znalazł się na nim także przycisk "info". Gdy go naciśniemy, poznamy aktualny tryb (film, muzyka, noc oraz z szeroką sceną), rodzaj połączenia oraz aktualną głośność. Całkiem przydatne!

Creative Stage 360 to sprzęt nastawiony na rozrywkę. Zestaw generuje mocny, ciepły bas. Jeśli lubicie niskie tony, powinniście być więcej niż zadowoleni. Moc zestawu (120 W) nie jest może najwyższą na rynku w tej kategorii cenowej, ale wystarczy w zupełności, by rozlać efektywnie dźwięk zarówno w małym, jak i większym pomieszczeniu.

Świetnie sprawdzają się tryby. Filmowy rzeczywiście pasuje do filmów, a muzyczny do muzyki - a to nie zawsze jest takie oczywiste. W trybie szerokim zestaw skutecznie symuluje otaczający dźwięk. Z kolei w nocnym obniża niskie tony, choć nie tak, że przestajemy je słyszeć. Najlepsze czeka na was po włączeniu filmu z kodekiem Dolby Atmos. Wówczas Creative Stage 360 naprawdę pozwoli wam odczuć wrażenie otaczającego dźwięku (skądś się wzięła liczba na końcu nazwy). Pomimo że mówimy o zestawie 2.1, to naprawdę działa!

Creative Stage 360 to mały, ale donośny i bardzo dobrze grający zestaw. Jego wymiary będą atutem dla wielu kupujących. Spokojnie zmieścicie go nawet na niewielkim stanowisku pracy/rozrywki. A w towarzystwie wielkiego telewizora będzie praktycznie niezauważalny. Co jednak najważniejsze, to soundbar z subwooferem, które zaskakują uniwersalnością. Para sprawdza się wzorowo i przy graniu, i przy oglądaniu, i przy słuchaniu. W tej cenie (około 850 złotych) trudno będzie wam znaleźć coś lepszego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Creative

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama