Creative Sound BlasterX Kratos S5 - test głośników

Nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z zestawu głośników 5.1 czy - tym bardziej 7.1. Jaka będzie najlepsza alternatywa dla tej grupy graczy?

Problem dotyczący instalacji zestawu 5.1 czy 7.1 niekoniecznie dotyczy samej ceny (rozwiązania tego typu potrafią kosztować naprawdę sporo), ale przestrzeni, jaką dysponujemy w okolicy stanowiska do grania. Często musimy uciekać się do poszukiwania alternatywy. Jedną z nich są oczywiście słuchawki, ale niektórzy mimo wszystko wolą grać na głośnikach. Ci gracze powinni zainteresować się zestawem takim, jak Creative Sound Blaster X Kratos S5.

Sound Blaster X Kratos S5 to zestaw głośników 2.1, ale wzbogacony o emulację 7.1. To aktualnie najlepszy dostępny system wśród wszystkich zestawów 2.1 opracowanych przez Creative. Producent chwali się, że jest to także najlepszy system 2.1 spośród wszystkich w swojej klasie. Nie będziemy w stanie tego potwierdzić ani temu zaprzeczyć, bo musielibyśmy posłuchać wszystkich zestawów 2.1 z tej półki, ale możemy z całą pewnością stwierdzić, że Sound Blaster X Kratos S5 to naprawdę znakomite rozwiązanie dla graczy.

Reklama

Omawiany zestaw, podłączany za pomocą kabla o wtyku USB (można go też podpiąć przy użyciu kabla analogowego), generuje dźwięk o częstotliwości próbkowania 24 bity/96 kHz. Jego jakość jest bardzo przyzwoita i powinna okazać się wystarczająca nawet dla wymagających graczy. Szczególnie, że producent wykorzystał w swoim zestawie rozwiązanie BlasterX Acoustic Engine Pro, które pozwala na emulację dźwięku przestrzennego 7.1 (efekt oczywiście jest tylko w pewnym stopniu zbliżony do tego, co osiągnęlibyśmy, wykorzystując standardowy zestaw głośników 7.1, ale mimo wszystko robi wrażenie), a także poszerzenie spektrum dźwięków i podbicie basów. Sound Blaster X Kratos S5 brzmią dobrze także dzięki wykonaniu obudowy nie z plastiku, a z drewna.

Oczywiście dźwięk generowany przez Sound Blaster X Kratos S5 możemy dostosować przy użyciu oprogramowania. Producent dał nam możliwość skorzystania z equalizera, a także regulacji dodatkowych aspektów, jak surround czy bas. To wszystko sprawia, że system sprawdza się świetnie nie tylko w grach, ale także do słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Sound Blaster X Kratos S5 to mocniejsza alternatywa dla zestawu Sound Blaster X Kratos S3. Łączna moc systemu to 120 W, a w przypadku tańszego modelu to 92 W. Różnica jest wyraźna, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że Kratos S5 kosztuje niecałe 500 złotych, a zestaw Kratos S3 można mieć już za około 250 złotych. Kratos S5 należy więc uznać za znakomite rozwiązanie dla osób, które potrzebują wysokiej jakości oraz dużej mocy i są w stanie za to zapłacić. Według nas, będą w pełni zadowoleni z wyboru omawianego zestawu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Creative

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama