Creative Pebble Plus - czasami zestaw 2.1 po prostu musi wystarczyć

Creative Pebble Plus to zestaw głośników 2.1, w którym można się zakochać. Z kilku powodów. Nie chodzi tylko o wygląd.

Creative Pebble to głośniki komputerowe, które można znaleźć w sklepach już od czterech lat. To bazowy model stanowiący uzupełnienie laptopa czy peceta w przypadku, gdy nie potrzebujemy ponadprzeciętnej jakości dźwięku, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca na biurku, gdy chcemy mieć możliwość zabrania głośników na przykład w podróż... albo gdy nie chcemy pozbywać się większej sumy pieniędzy. Mówimy bowiem o zestawie, którego cena wynosi około 80 złotych.

Jednak od niedawna osoby celujące w zakup Creative Pebble mają jeszcze jedną opcję. Mogą kupić... Creative Pebble Plus, które kosztują nieco więcej (trochę ponad 100 złotych), ale też oferują więcej. Głośniki - podobnie jak poprzednia wersja - urzekają swoim owalnym kształtem oraz wykończeniem. To po prostu nie tylko użyteczny sprzęt, ale też przyjemne dla oka uzupełnienie stanowiska pracy czy rozrywki. A czym różni się od poprzednika i dlaczego warto dopłacić do niego te kilkadziesiąt złotych?

Reklama

Creative Pebble Plus to przede wszystkim lepsze parametry dźwięku, wynikające z dodania do zestawu głośnika niskotonowego, którego Creative Pebble były pozbawione. W efekcie otrzymujemy następujące rezultaty w porównaniu do poprzednika:

  • moc wyjściowa do 8 W RMS (w porównaniu do 4,4 W RMS)
  • pasmo przenoszenia 50 Hz - 20 kHz (w porównaniu do 100 - 17 kHz)
  • stosunek sygnału do szumu 75 dB (w porównaniu do 86 dB)

Poza tym pojawił się dodatkowy przewód do subwoofera oraz przełącznik High Gain, ale to wszystkie istotne różnice między Creative Pebble Plus a Creative Pebble. Satelitki to te same głośniki, co do tej pory, o rozmiarze 116x122x115 mm oraz o wadze 345 kg. Podłącza się je tak jak do tej pory, czyli za pomocą przewodu jack 3,5 mm oraz USB-A. Z kolei subwoofer będzie od was wymagał nieco więcej miejsca. Jego wymiary to 150x195x202 mm, a waga - 1 kg. Wszystkie elementy zestawu wykonano z tworzywa sztucznego.

Creative Pebble Plus grają podobnie do Creative Pebble, tylko oferują więcej basu - to najkrótszy opis wrażeń, jaki można przedstawić. To w dalszym ciągu głośniki dla mało wymagających użytkowników, które sprawdzą się przede wszystkim do telekonferencji, oglądania YouTube'a czy jako chwilową alternatywę na przykład dla gamingowych słuchawek (nawet najlepsze headsety potrafią przyprawić o ból głowy). Creative Pebble Plus brzmią, nazwijmy to, rozrywkowo i w codziennych zastosowaniach sprawdzą się doskonale. Jeśli tylko nie macie wygórowanych wymagań. Ja, testując ten zestaw, narzekałem tylko na brak pokrętła do regulacji mocy subwoofera. Wydawało mi się, że to standard, którego trzymają się już wszyscy producenci.

Creative Pebble Plus to bazowe głośniki w ulepszonej wersji. A owo ulepszenie tkwi w dodaniu do dwóch satelitek subwoofera, dzięki któremu brzmienie staje się bardziej basowe, cieplejsze i zwyczajnie przyjemniejsze. To jeden z lepszych modeli, jakie kupicie w cenie nieco ponad 100 złotych. I chyba... najładniejszy spośród całej konkurencji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Creative
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy