Reklama

Corsair HS50 - test słuchawek

Do grania w gry wideo wystarczy zestaw głośników 2.1 albo niedrogie słuchawki (dokanałowe czy nauszne). Jednak niektórzy mają większe wymagania...

Właśnie z myślą o takich graczach firma Corsair stworzyła model HS50. Są to słuchawki opracowane do użytku zarówno domowego, jak i profesjonalnego (e-sport). Już na pierwszy rzut oka widzimy, że mamy do czynienia z produktem z wysokiej półki. Stylistyka, w której został on wykonany, jest dość prosty, ale bez wątpienia elegancki. Słuchawki nie są może najlżejsze (ważą 310 gramów), ale po wzięciu ich do rąk czujemy, że są solidne. Jeśli chodzi o materiały, to dominuje plastik, ale naprawdę dobrej jakości.

Jednak celem, który przede wszystkim przyświecał konstruktorom, był komfort użytkowania. I zdecydowanie udało im się go osiągnąć. Corsair HS50 - pomimo wspomnianej wagi - należą do najwygodniejszych słuchawek, jakie testowaliśmy. Nawet po kilkugodzinnej rozgrywce nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu. Na pewno wpływa na to m.in. grube, miękkie wykończenie wewnętrznej części słuchawek, a także odpowiednia konstrukcja pałąka.

Reklama

Corsair HS50 odznacza się następującymi parametrami:

  • pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
  • średnica głośnika: 50 mm
  • dynamika głośników: 111 dB
  • impedancja głośników: 32 Ohm
  • typ słuchawek: nauszne
  • mikrofon: TAK
  • regulacja głośności: TAK
  • długość kabla: około 190 cm
  • złącze: analogowe 3,5 mm

Jak to wszystko przekłada się na jakość dźwięku? Corsair HS50 testowaliśmy przede wszystkim w grach, bo to z myślą o nich zostały stworzone. Musimy przyznać, że spodziewaliśmy się wysokiej jakości... i ją otrzymaliśmy. Odgłosy, które dobiegały do naszych uszu podczas zabawy, cechowały się szczegółowością, miały odpowiednią, dobrze wyważoną barwę i były basowe, acz bez przesady. Na pewno docenicie Corsair HS50, grając w sieciowe strzelanki. Dzięki tym słuchawkom dużo szybciej - i dokładniej - usłyszycie przeciwnika niż on was (pod warunkiem, że nie będzie on korzystał z tych samych lub podobnej jakości słuchawek, rzecz jasna). Perfekcyjnie działa także mikrofon, który zbiera głos bardzo dokładnie i wiernie; jest także odpowiednio czuły. Wasi rozmówcy powinni być bardzo zadowoleni z tego, jak was będą słyszeć.

Corsair HS50 nadają się także do oglądania filmów i słuchania muzyki, choć nie każdego rodzaju. Świetnie sprawdzą się przy utworach rockowych czy symfonicznych, ale jeśli zamierzacie słuchać na nich popu czy kawałków klubowych, możecie być nieco zawiedzeni. Ale na pewno w dużej mierze można skorygować słyszalny efekt za pomocą korektora (przy czym nie każdy potrafi się nim poprawnie posługiwać).

Corsair HS50 to słuchawki przeznaczone dla wymagających graczy (w tym dla e-sportowców). Jeśli chcecie czerpać jeszcze więcej radości, słuchając odgłosów czy muzyki w grach, albo zapewnić sobie delikatną przewagę w sieciowych strzelankach, możecie się nimi śmiało zainteresować. Kosztują około 280 złotych, ale na pewno nie jest to wygórowana cena, jak na słuchawki tak wysokiej klasy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Corsair

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama