Reklama

Cooler Master RGB Hard Gaming - test podkładki

​Przygotowując swoje stanowisko do grania, pamiętamy przede wszystkim o tym, aby kupić dobrej klasy monitor, mysz i klawiaturę gamingową, porządny headset... a przeważnie zapominamy o jeszcze jednym, niezwykle istotnym elemencie.

Chodzi o nic innego, jak o gamingową podkładkę pod mysz. Owszem, gryzoń ze średniej czy wyższej półki powinien sobie poradzić nawet na kiepskiej powierzchni (może to być drewniany blat biurka, kartka papieru czy okładka czasopisma), ale przecież tutaj nie chodzi o to, aby "sobie poradził", tylko o to, aby mógł pokazać maksimum swoich możliwości. A nie będzie w stanie tego zrobić, jeśli nie zadbamy o perfekcyjnie przygotowane podłoże. Takie, jak gwarantuje na przykład podkładka pod mysz tajwańskiego producenta Cooler Master - Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad.

Reklama

Nie mówimy w tym przypadku o całkiem zwyczajnej podkładce pod mysz, ale o jej oryginalnej funkcjonalności napiszemy więcej za chwilę. Zacznijmy od tego, że Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad została stworzona z myślą o profesjonalnych graczach. To oznacza, że jej producent zadbał zarówno o znakomitą, teksturowaną powierzchnią o niskim współczynniku tarcia oraz o materiały wysokiej jakości, dzięki którym nie będziemy musieli myśleć o zakupie kolejnej podkładki po roku grania. Co ważne, podkładka została zoptymalizowana zarówno pod kątem sensorów zarówno optycznych, jak i laserowych.

W praktyce Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad sprawdza się rewelacyjnie. To zasługa nie tylko wspomnianej powierzchni, za sprawą której myszka porusza się jednocześnie z gracją i precyzją, ale również pięciu dużych gumek umiejscowionych pod spodem, które praktycznie całkowicie eliminują ślizganie (podczas nawet intensywnych testów ani raz nie zdarzyło nam się niekontrolowane przesunięcie - przyczepność jest po prostu wzorowa). Podkładka jest także wygodna - jej rozmiary do w zupełności wystarczające 350x264 mm.

No dobrze, a teraz przejdźmy do "bajerów", które zastosował w omawianej podkładce Cooler Master. Po pierwsze - Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad została wzbogacona o wibracje, które oczywiście w razie potrzeby można wyłączyć. Po drugie - jak sugeruje sama nazwa, podkłada jest podświetlona. Poza szerokim wachlarzem kolorów, pomiędzy którymi możemy wybierać, przygotowano także dziewięć efektów świecenia, które możemy zmieniać za pomocą pojedynczego przycisku. To wszystko sprawia, że Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad nie tylko świetnie się sprawdza podczas grania, ale także po prostu dobrze wygląda na biurku.

Sprawa jest prosta. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze (niekoniecznie grając, ale także pracując), potrzebujesz dobrej jakości podkładki pod mysz. Takiej, która zapewni ci precyzję i przyjemność grania/pracy. A najlepiej, jeśli dodatkowo będzie dobrze wyglądać na biurku. Jeżeli nie chcesz przy tym przepłacać, powinieneś rozważyć zakup Cooler Master RGB Hard Gaming Mouse Pad. Można ją kupić za około 120 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje