Cooler Master pokazuję nową rzeczy - obudowę Pi Case 40
Cooler Master Pi Case 40 to stworzona wraz ze społecznością obudowa dla kieszonkowego komputera Raspberry Pi 4. Ma ona skutecznie chronić go w trakcie podróży, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do portów i lepsze chłodzenie. Pełny potencjał ma zaś wykrzesać z malinki narzędzie Pi Tool.
Cooler Master Pi Case 40 to obudowa premium przygotowana dla Raspberry Pi 4. Powstała ona w ramach akcji crowdfundingowej, gdzie uzbieranie kwoty potrzebnej na wystartowanie projektu zajęło mniej niż godzinę. Konstrukcja wykonana z aluminium, TPU i tworzyw sztucznych ma skutecznie chronić miniaturowy PC podczas przemieszczania się zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i zachlapaniem czy kurzem.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 posiada aluminiowy rdzeń, który wedle założeń ma pełnić funkcję dużego, pasywnego radiatora. Dzięki niemu "malinka" powinna pracować z pełną prędkością bez konieczności stosowania aktywnego chłodzenia. Co więcej, skuteczność rozwiązania ma być na tyle duża, że użytkownicy mogą pokusić się o eksperymenty z taktowaniami. A te z kolei ułatwia narzędzie Pi Tool stworzone przez producenta.
Użytkownicy mogą pobrać je bezpośrednio z GitHuba firmy Cooler Master. Pozwala ono na zmianę mapowania przycisku zasilania, który wyprowadzono na obudowie. Domyślnie pozwala on na włączanie i wyłączanie Raspberry bez potrzeby odpinania przewodu zasilającego, jednak łatwo można przypisać mu inne funkcje. Pi Tool daje także dostęp do przygotowanych przez producenta profili OC, które zostały przetestowane z obudową Pi Case 40.
Oprogramowanie posiada także dedykowaną sekcję do monitoringu statusu i wydajności systemu. Wyświetlane są: temperatura rdzenia, jego częstotliwość, ilość zajętej pamięci RAM i aktualne obciążenie miniaturowego komputera. Jeśli jednak komuś brakuje jakiejś funkcji, nic straconego. Producent zachęca fanów do wspólnego rozwoju narzędzia i zakładania wątków z sugestiami usprawnień i poprawek.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 jest dostarczana wraz z dwoma termopadami, kluczem imbusowym, kątowym adapterem GPIO dającym dostęp do portów poprzez szczelinę na ściance i czterema modułowymi uchwytami montażowymi VESA. Te ostatnie pozwalają na przytwierdzenie malinki na przykład do tylnej części obudowy monitora.
Obudowa Cooler Master Pi Case 40 trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie. Jej cena wyniesie około 110 zł.