Reklama

Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition - test klawiatury

​Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition wyróżnia się nie tylko wyjątkowo długą nazwą (którą i tak nieco skróciliśmy). To poza tym - a raczej przede wszystkim - świetna klawiatura dla graczy.

Zanim przejdziemy do praktyki, parę zdań teorii. Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna, w której wykorzystano przełączniki Cherry MX Red (doskonale znane i cenione wśród graczy). Jej wymiary to 130 x 439 x 42 mm. Czyli jest duża. I ciężka - waży aż 1,1 kilograma. Jest podłączana do komputera za pomocą kabla w oplocie o długości 1,5 metra, zakończonego wtykiem USB 2.0. Co ciekawe, przewód jest wypinany, więc np. jeśli się zniszczy, możemy go bez problemu wymienić na nowy.

Model, który trafił do naszej redakcji - Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition - to jedna z trzech wersji tej klawiatury (poza nią dostępne są jeszcze: White oraz RGB). Urządzenie zostało wykonane z tworzywa sztucznego, ale naprawdę dobrej jakości, więc nie powinniście mieć obaw ani o odczucia estetyczne, ani o komfort, ani o solidność. Z wyglądu klawiatura prezentuje się mocno klasycznie, choć wyróżnia ją charakterystyczne, zielone podświetlenie (jeśli nie lubicie tego koloru, polecamy wariant White lub RGB).

Reklama

Kupując Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition, nie powinniście narzekać na funkcjonalność. Na klawiaturze znalazło się miejsce dla bloku numerycznego oraz klawiszy funkcyjnych, odpowiadających za podświetlenie (do wyboru dziewięć trybów), multimedia czy za zmianę ustawień urządzenia. Jedyne, czego nam zabrakło od strony konstrukcyjnej, to podkładka pod nadgarstki. Już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że na przykład podczas pisania możemy liczyć chociaż na delikatne podparcie. No, ale tutaj musieliśmy się bez niego obyć. Cieszy natomiast to, że Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition świetnie trzyma się na biurku. Podczas testów nie zdarzyło nam się chyba żadne przypadkowe przesunięcie.

A jak pracuje Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition? Rewelacyjnie! Wszystkie 109 klawiszy wykorzystuje wspomniane przełączniki Cherry MX Red, które reagują szybko i precyzyjnie, na całej długości skoku (aktywacja następuje już po 2 milimetrach i wymaga zaledwie 42 g nacisku). To oznacza, że możemy wciskać je do końca, wydobywając głośne (charakterystyczne dla "mechaników") dźwięki, jak również tylko delikatnie muskać, nie budząc dzięki temu domowników. Klawisze są także bardzo przyjemne w dotyku, co jest zasługą zastosowania gumopodobnego materiału.

Oczywiście nie ma klawiatury gamingowej bez możliwości dodawania makr, anti-ghostingu czy funkcji N-Key Rollover. To wszystko Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition, rzecz jasna, ma i działają one bez zarzutu. Co ciekawe, makra możemy tworzyć bezpośrednio z poziomu klawiatury.

Cooler Master MasterKeys Pro L GeForce GTX Edition to bardzo dobra klawiatura mechaniczna, którą doceni każdy gracz - szczególnie podczas zabawy w "sieciówkach", ale niekoniecznie, bo to urządzenie sprawdza się doskonale także podczas pracy czy codziennego użytkowania. Jedyne, co możemy jej wytknąć, to brak podstawki pod nadgarstki. Ale poza tym to "mechanik" na piątkę z plusem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy