Reklama

Cooler Master MasterKeys MK120 - test klawiatury

​Cooler Master to producent, który kojarzy nam się m.in. z bardzo dobrymi i niekoniecznie drogimi klawiaturami czy myszkami gamingowymi. W nasze ręce wpadł ostatnio jego najnowszy produkt - Cooler Master MasterKeys MK120.

Już na opakowaniu klawiatury zobaczyliśmy ciekawy napis, a mianowicie: "RGB Gaming Keyboard with Mem-chanical Clicky Switches". W szczególności chodzi nam o określenie "Mem-chanical Clicky Switches". Co ono oznacza? Cóż, Cooler Master MasterKeys MK120 nie jest pełnoprawną klawiaturą mechaniczną, ale jej projektanci zastosowali w niej ciekawe rozwiązanie. Chodzi o system zatrzaskowy z kluczami mechanicznymi osadzony na membranie, dzięki któremu udało się osiągnąć efekt zbliżony do tego znanego z typowych "mechaników". Cooler Master MasterKeys MK120 wydaje podobne odgłosy i w podobny sposób pracuje. Oby także żywotność przełączników była podobna, ale tego oczywiście nie byliśmy w stanie sprawdzić podczas kilkudniowych testów.

Reklama

W opakowaniu poza samą klawiaturą nie znajdujemy niczego interesującego. Zabrakło w nim na przykład klucza do zdejmowania kapsli, ale na szczęście można sobie poradzić spokojnie bez niego (usuwa się je bez problemu przy użyciu dłoni). Urządzenie zostało wykonane z plastiku, jego wymiary to 441x132,5x38 milimetrów, a waga wynosi 1,04 kg. Z klawiatury wychodzi przewód o długości 2 metrów, a więc w zupełności wystarczający. Szkoda tylko, że nie osadzono go w żadnym oplocie, co na pewno skróci jego żywotność. Natomiast cieszy z pewnością zastosowane w Cooler Master MasterKeys MK120 podświetlenie RGB, które sprawia, że nasze stanowisko gamingowe momentalnie ożywa.

A jak Cooler Master MasterKeys MK120 sprawdza się w praktyce? W pierwszej chwili zwróciliśmy uwagę na to, że klawisze są osadzone stosunkowo wysoko (wyżej niż w większości klawiatur, z którymi mieliśmy do czynienia). Początkowo powodowało to dyskomfort, ale wystarczyło pół godziny, aby się przyzwyczaić. A później było już tylko dobrze. Przełączniki pracują wzorowo, zapewniając świetną precyzję i niepozostawiający nic do życzenia czas reakcji. Na każdym kroku czuć, że Cooler Master MasterKeys MK120 to klawiatura gamingowa. Sprawdza się praktycznie w każdym gatunku gier, choć oczywiście jej atuty dostrzeżecie głównie w strzelankach czy zręcznościówkach.

Cooler Master MasterKeys MK120 dobrze trzyma się podłoża, a to za sprawą antypoślizgowych gumek umieszczonych na spodzie, jak również sporych nóżek, które dodatkowo poprawiają komfort podczas rozgrywki czy pracy. A skoro o pracy mowa, to musimy przyznać, że klawiatura sprawdza się nie tylko w grach. Przetestowaliśmy ją także podczas pracy biurowej, w tym przy... pisaniu tego testu, i wrażenia były jak najbardziej pozytywne.

Cooler Master MasterKeys MK120 to wszechstronna klawiatura, która powinna zadowolić zarówno graczy, jak i tych, którzy szukają urządzenia także do pracy. Urządzenie wygląda nieźle (mocno klasycznie), posiada przyjemne dla oka podświetlenie, pracuje bardzo precyzyjnie i komfortowo się go używa. Po spędzeniu z nim kilku dni możemy go polecić z czystym sumieniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje