Reklama

Cooler Master CK530 - test klawiatury

​Jeśli spędzasz dużo czasu, grając w gry wideo (szczególnie strzelanki, ale nie tylko), powinieneś zainwestować nie tylko w dobrą myszkę, ale i w dobrą klawiaturę.

Czyli taką, jak na przykład Cooler Master CK530 - jedna z najnowszych propozycji od tego znanego producenta sprzętu gamingowego. To klawiatura o klasycznym designie, która pozwoli ci poczuć różnicę podczas gry w sieciowe strzelanki, ale także na przykład podczas pracy biurowej (mnie osobiście pisało się na niej rewelacyjnie). Jednak o wiele ważniejszy od jej wyglądu są zastosowane w niej rozwiązania. Przede wszystkim to, że jest to klawiatura mechaniczna (z przełącznikami wytrzymującymi do 50 milionów naciśnięć każdy) z LED-owym podświetleniem (zapewniającym kolory w pełnej palecie RGB).

Reklama

Jednak to nie koniec istotnych pomysłów wykorzystanych podczas projektowania Cooler Master CK530. Kolejnym jest możliwość zarządzania podświetleniem i makrami "w locie". Aby je zmodyfikować, nie musimy włączać żadnego oprogramowania - wystarczy, że skorzystamy z wyznaczonej kombinacji klawiszy. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które podczas testów przydało nam się niejednokrotnie. Na klawiaturze znalazło się także miejsce na przyciski odpowiedzialne za zarządzanie multimediami. A co się tyczy oprogramowania, to jest ono oczywiście dostępne i pozwala na znacznie bardziej zaawansowaną konfigurację (możemy za jego pomocą np. przypisać określony kolor do poszczególnych klawiszy czy zarządzać profilami).

W akcji Cooler Master CK530 sprawdza się po prostu fenomenalnie. Jeśli tylko lubicie klawiatury mechaniczne (ich sposób pracy czy wydawany przez nie charakterystyczny dźwięk), powinniście być zachwyceni. Klawisze działają niezwykle precyzyjnie i błyskawicznie. Zarówno rozgrywka, jak i praca przy ich użyciu to czysta przyjemność. Brakowało mi jedynie podkładki pod nadgarstki, ale głównie podczas pierwszych chwil spędzonych z urządzeniem - później już się do tego przyzwyczaiłem.

Cooler Master CK530 to klawiatura stworzona z myślą o graczach, którzy cenią sobie nie tylko fenomenalną pracę i komfort (pomijając wspomniany brak podkładki), ale także klasyczny design. Model ten wygląda bardzo niepozornie i dopiero, gdy odpalimy podświetlenie, zyskuje nieco charakteru (a dodajmy, że do wyboru jest nie tylko 16,7 milionów kolorów, ale i cała paleta efektów, począwszy od oddychania i deszczu, przez bicie serca i przejście, aż po fireball, śnieżenie i tornado). Został on wykonany z połączenia dobrej jakości plastiku oraz szczotkowanego aluminium, które powinno gwarantować znakomitą wytrzymałość.

Cooler Master CK530 to świetna klawiatura, której producent nie skupia naszej uwagi oryginalnym designem, ale kilkoma naprawdę dużymi zaletami, które kryją się pod klasycznym wyglądem. To przede wszystkim znakomicie działające przełączniki i wytrzymała konstrukcja, ale także bogate w opcje podświetlenie czy możliwość zarządzania nim, a także makrami, bez wychodzenia z gry. Wydając na ten model około 400 złotych, nie powinniście żałować ani jednej złotówki.

Dowiedz się więcej na temat: Cooler Master

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje