Reklama

Cooler Master CK350 - test klawiatury

Prosta, solidna, cicha, precyzyjna... Przed państwem klawiatura Cooler Master CK350!

Po spędzeniu z nią kilku dni muszę przyznać, że to chyba jeden z lepszych modeli na tej półce cenowej (czyli między 200 a 300 zł). Spodobało mi się już samo opakowanie, które - tak jak w innych sprzętach tego tajwańskiego producenta - pozwala sprawdzić produkt jeszcze przed zakupem. Klawisze kierunkowe są odsłonięte, więc można je sobie ponaciskać, będąc w sklepie, żeby przekonać się, jak pracują. Tak proste, a tak proklienckie!

A jednak w przypadku klawiatury, szczególnie mechanicznej (a o "mechaniku" tu mowa), jest to szczególnie istotne, aby odpowiadały nam poszczególne parametry, takie jak siła nacisku, skok, a także - czy może nawet przede wszystkim - dźwięk wydawany przez przełączniki. Tym bardziej, że taka CK350 występuje w aż trzech wersjach. Możemy wybierać pomiędzy przełącznikami Outemu Blue, Outemu Red i Outemu Brown.

Reklama

Cooler Master CK350 odznacza się minimalistycznym wyglądem. Tak, odznacza się, bo w czasach, w których większość klawiatur gamingowych zaskakuje fikuśnymi kształtami, tak prosta konstrukcja należy raczej do wyjątków. Jeśli lubicie minimalizm, ten model przypadnie wam do gustu. Powinniście docenić także sposób jej wykonania. CK350 została wykonana z połączenia czarnego plastiku z aluminium, a wszystkie jej elementy perfekcyjnie spasowano - nic nie trzeszczy, nic nie jest luźne. Całość jest też stabilna, a to za sprawą nóżek i antypoślizgów, które okazują się w pełni wystarczające pomimo niewielkiej masy (klawiatura waży 1,2 kilograma).

Jeśli szukacie stosunkowo cichej i działającej z lekkością klawiatury, kupcie Cooler Master CK350 z przełącznikami Outemu Red. To liniowe przełączniki, w których skok wynosi około 2 milimetrów, a siła nacisku - 50 gramów. Jest to więc stosunkowo neutralny "mechanik", w sam raz dla osoby, która do tej pory nie miała do czynienia z tego rodzaju klawiaturami. Urządzenie jest też naprawdę ciche. Oczywiście głośniejsze niż większość standardowych klawiatur, ale jeśli porównać ją do innych "mechaników", wypada pod tym względem bardzo przyzwoicie.

Cooler Master CK350 to klawiatura działająca w sposób plug & play, co oznacza, że wystarczy wpiąć ją do komputera, aby już po chwili móc na niej grać i pracować. Producent wyposażył ją w podświetlenie RGB, którym zarządzamy, korzystając z klawiszy funkcyjnych. Urządzenie nie doczekało się - i to chyba jedyny jego poważny minus - dedykowanego oprogramowania, za pomocą którego ustawilibyśmy makra czy pobawili się bardziej szczegółowo iluminacją.

Tym niemniej Cooler Master CK350 to bardzo przyzwoita klawiatura mechaniczna, która nada się nie tylko do gier, ale i do pracy. Posiada klasyczne wzornictwo, została wykonana z dobrej jakości materiałów, zastosowane w niej przełączniki pracują lekko, precyzyjnie i niedokuczliwie dla ucha. A do tego cena, oscylująca w okolicach 270 złotych, jest naprawdę przystępna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy