Reklama

CM Storm NovaTouch TKL - test

​Jeśli szukasz świetnej klawiatury do gier wideo albo do pisania, CM Storm NovaTouch TKL powinna spełnić twoje oczekiwania w stu procentach.

Pod szyldem CM Storm ukazała się już niejedna klawiatura, ale do tej pory wszystkie modele bazowały na przełącznikach Cherry MX. W przypadku CM Storm NovaTouch TKL mówimy natomiast o przełącznikach własnych marki CM Storm. Jak działają one w praktyce? O tym i nie tylko o tym piszemy w poniższej recenzji.

CM Storm NovaTouch TKL została zapakowana w eleganckie, czarne pudełko, w którym - poza samym urządzeniem - znalazły się o-ringi zmniejszające skok klawiszy, ściągacz do nasadek, a także instrukcję obsługi. Klawiatura prezentuje się niezbyt efektownie. Jest kanciasta, toporna i w całości czarna. Jednak mało widowiskowa prezencja to jedyny minus CM Storm NovaTouch TKL. Poza tym klawiatura jest świetnie spasowana, sztywna i odporna na uszkodzenia. Nie wygina się, nie rysuje, nie ślizga...

Reklama

Działanie przełączników CM Storm oceniamy bardzo pozytywnie. W praktyce sprawują się równie dobrze, jak znane i sprawdzone Cherry MX. Aktywują się po wciśnięciu ich na głębokość 1 mm i dochodzą aż do 4 mm. Wszystkie z nich pracują lekko i nie wydają żadnych nieprzyjemnych dźwięków.

Choć trzeba przyznać, że pracowaliśmy i graliśmy już na cichszych klawiaturach niż ta. Jednak pomimo tego kontakt z CM Storm NovaTouch TKL oceniamy bardzo pozytywnie. Klawisze "chodzą" bardzo płynnie, gładko, a do tego są bardzo dobrze wyważone. Model ten może się doskonale sprawdzić zarówno w grach wideo, jak i w pracy biurowej.

CM Storm NovaTouch TKL z pewnością nie jest najbardziej efektowną klawiaturą, z jaką mieliśmy do czynienia, o czym już zresztą wspomnieliśmy. Jednak w bliskim kontakcie urządzenie sprawia znacznie lepsze wrażenie niż przy ocenie wzrokowej. Producent do jego skonstruowania wykorzystał naprawdę dobrej jakości, przyjemne w dotyku materiały. Komfort użytkowania stoi w przypadku tego modelu na bardzo wysokim poziomie, niezależnie od tego, w jaki sposób zamierzamy go wykorzystywać - czy do grania, czy do pracy, czy do intensywnego pisania.

Producent CM Storm NovaTouch TKL zrezygnował z podświetlenia. Klawiatura nie ma też żadnego dodatkowego oprogramowania, za pomocą którego moglibyśmy cokolwiek wyregulować. Jednak w razie potrzeby możliwa jest wymiana przełączników, gdyby z jakiegoś powodu te zastosowane domyślnie nie przypadły nam do gustu (choć raczej nie dostrzegamy takiego ryzyka). Widać, że projektanci poszli w stu procentach w kierunku solidności, jakości wykonania i komfortu użytkowania niż w stronę "bajerów". I właśnie do osób, które "bajerów" nie potrzebują, za to potrafią docenić wspomniane wyżej cechy, skierowany jest ten produkt, wyceniony na około 600 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje