Ciężarówka marzeń? Tak wydajnych podzespołów nie ma żaden samochód!

Jeśli wydawało wam się, że samochody, statki i inne myśliwce mogą transformować wyłącznie w roboty, to nic bardziej mylnego! Okazuje się, że środki transportu mogą równie dobrze przemieniać się w znacznie bardziej przydatne w codziennym życiu rzeczy, jak choćby gamingowe komputery. Do takiego wniosku doszedł jeden z użytkowników Reddita, który postanowił zbudować PC wewnątrz zdalnie sterowanego ciągnika siodłowego z naczepą, nie pozbawiając go przy tym bazowej funkcji, czyli poruszania się.

Rozmaite modyfikacje komputerów dla graczy to jedna z największych i najbardziej atrakcyjnych gałęzi branży elektronicznej rozrywki. Fani prześcigają się w pomysłach na coraz bardziej kosmiczne aranżacje skrzynek z komputerami.

W dzisiejszych czasach zakup wypasionego sprzętu do gier nie stanowi wyczynu godnego podziwu, znacznie bardziej interesujące są zestawy składane samodzielnie, kawałek po kawałku, według własnego projektu. Możliwości jest wiele, ograniczają je wyłącznie dwie rzeczy: zasobność portfela i wyobraźnia.

Reklama

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zaprezentował nietypową kreacje sprzętu PC, który umiejscowiony został wewnątrz trucka... na akumulator! Ciężarówka z wyglądu przypomina Optimusa Prime'a - jest duży, ale kolorystycznie (żółty lakier z turkusową skrzynią załadunkową) bliżej jej do innego Autobota - BumbleBee. Dla wzmocnienia efektu naczepa pokryta została rozmaitymi graffiti. Projekt prezentuje się rewelacyjnie, ale każdy fan motoryzacji doskonale wie, że tak naprawdę liczy się to, co znajduje się pod maską!

Właściciel kryjący się pod nickiem Imthatguy77 wyposażył swój sprzęt w kartę graficzną Nvidia GeForce 2060, płytę główną EVGA, a nawet wyświetlacz do śledzenia niektórych parametrów systemu, jak temperatura czy obciążenie procesora. Na spodzie zainstalowany został system odprowadzania ciepła z dodatkowym chłodzeniem cieszą.

Biorąc pod uwagę, ile elementów trzeba zmieścić w samym autku zdalnie sterowanym, to upchnięcie dodatkowo podzespołów PC stanowi imponujący wyczyn. Dokładną specyfikacje możecie sprawdzić poniżej:

  • procesor - Intel i5 9400F
  • płyta główna - EVGA Z370 Stinger
  • karta graficzna - EVGA 2060 KO
  • pamięć - GSkill Ripjaws 16 GB DDR4 3600
  • moduł chłodzenia cieszą - EVGA 120 AIO
  • model pojazdu - Tamiya 1/14 Mercedes Arocs Semi Truck and Container Trailer

Jakby tego wszystkiego było mało, autor projektu zadbał także o to, by samochodzik spełniał funkcje, do której został stworzony - wystarczy spuścić go ze smyczy, wyciągając wtyczkę zasilania od komputera, by ten był gotowy do jazdy. Zastanawiacie się, ile trwała budowa tego urządzenia? Całkiem sporo czasu, bo prawie rok, ale było warto - efekty robią wrażenie. Twórca nie zamierza poprzestać na tym modelu i obiecuje, że w przyszłości powróci z kolejnymi produktami.

DXter

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy