Reklama

Chcesz zasilacz do RTX 4090 lub RTX 4080? MSI ma coś dla ciebie

​Nowy standard ATX już jest i tym razem do stawki dołącza MSI ze swoimi nowymi konstrukcjami. Zasilacze z serii MEG oraz MPG są wyposażone w złącze 16-pin.

MEG Ai1300P PCIE5

Najnowsze dzieło MSI to zasilacz z najwyższej serii MEG Ai1300P PCIE5 dla najbardziej wymagających, szukających odpowiedniego sprzętu dla kart graficznych GeForce RTX 4090 lub GeForce RTX 4080. Konstrukcja jest w pełni zgodna ze standardem ATX 3.0 oraz PCIe 5.0, a za sprawą dodatkowego wyposażenia w postaci złącza 16-pin (12VHPWR), przygotowany został do obsługi GPU NVIDII z serii Ada Lovelace bez potrzeby używania przejściówek 12-pin na 4x 8-pin.

MEG Ai1300P PCIE5 uzyskał certyfikat sprawności 80 Plus Platinum, co gwarantuje oszczędność energii elektrycznej i wyższą wydajność ogólną. Producent deklaruje, że zaprojektowany został z myślą o długiej żywotności i niezawodności. Użyto w nim wyłącznie japońskich kondensatorów, modułową przetwornicę prądu stałego DC-DC w topologii pół-mostu LLC i końcówki złączy wykonane ze stopu miedzi. W zasilaczu znajdziemy dodatkowo pełny pakiet zabezpieczeń OVP, OCP, OPP, OTP, SCP i UVP.

Reklama

Zasilacz wykorzystuje funkcje związane z interfejsem mini USB i jest w pełni kompatybilny z MSI Gaming Intelligence, a zatem za pośrednictwem oprogramowania MSI Center, użytkownik może monitorować stan procentowego zasilania GPU i CPU oraz łączną moc zużywaną przez system w czasie rzeczywistym. Tryb automatyczny wentylatora wykryje obciążenie mocy i temperaturę wewnętrzną, a sterownik dostosuje jego prędkość obrotową. Kiedy obciążenie spadnie poniżej 55% lub temperatura poniżej 70 st. Celsjusza, wentylator wyłączy się, a zatem sam zasilacz wspiera pracę półpasywną. Co więcej, na zasilaczu znajduje się dedykowany przełącznik Multi/Sinkle Rail i pozwala przenosić obciążenie na jedną lub kilka linii 12V.

MSI MEG Ai1300P PCIE5 to także zasilacz w pełni modularny, a w zestawie znajduje się menedżer kabli w dwóch rozmiarach (24-pin i 8-pin), który pomaga uporządkować przewody, aby uzyskać lepszy efekt wizualny. Płytki magnetyczne można przymocować w dowolny sposób i zależności od orientacji jednostki zasilającej, uzyskać lepszy efekt wizualny. Sugerowana cena producenta wynosi 1759 zł, a na zasilacz udzielana jest 10-letnia gwarancja.

MPG A1000G

Do portfolio producenta zawitał również średniopółkowy model MPG A1000G z certyfikatem 80 PLUS Gold o mocy 1000 W. Jest w pełni kompatybilny z kartami graficznymi GeForce RTX 3000 i oferuje w pełni modularną konstrukcję. Wysoka jakość wykonania, japońskie kondensatory oraz pełny pakiet zabezpieczeń (OVP, OCP, OTP, SCP, UVP) to tylko część zalet. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta. Sugerowana cena wynosi 1029 zł.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: MSI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy