Boczne panele PS5 będzie można wymienić?

​W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia pokazujące rzekomo PlayStation 5 na linii produkcyjnej w fabryce. Tym razem mowa jednak nie o całej konsoli, lecz o jednym, interesującym detalu. Jeśli bowiem ujęcia są prawdziwe, to wszystko wskazuje na to, że użytkownicy będą mogli odpiąć boczne panele sprzętu.

Materiały pochodzą z chińskiego forum dyskusyjnego. Z jednej strony niezbyt poprawia to ich wiarygodność, ale z drugiej - to właśnie tutaj panele będą zapewne produkowane. Należy też przyznać, że sam ich wygląd jest raczej przekonujący, z logo PS. Są też stoły do wyginania plastiku.

Jeśli boczne panele będzie można odpiąć, to również ich wymiana nie powinna być specjalnie trudna, a to otwiera drogę do modyfikowania wyglądu konsoli. Szczególnie zadowolone powinny być osoby, którym do gustu nie przypadł standardowy, biały kolor tego fragmentu obudowy urządzenia.

Reklama

Specjalnych "przypinek" na panelach jest jednak sporo, co może sugerować, że boczne elementy nie będą do końca przeznaczone do szybkiego zdejmowania i zmieniania, lecz będą integralną częścią konsoli. Czas pokaże, ale wydaje się, że Sony nie zrezygnuje z opcji modyfikowania PlayStation 5.

Warto jednocześnie pamiętać, że taka wymiana byłaby dużo łatwiejsza w przypadku wersji cyfrowej, pozbawionej napędu Blu-ray. Klasyczny model - z napędem - po jednej stronie posiada wejście na płyty, a więc całkiem inną formę obudowy. To zapewne utrudniłoby wymianę części konsoli.

A obudowa będzie odgrywała dużo rolę. PS5 będzie największą konsolą w historii dedykowanego sprzętu do grania, mniejszą może tylko od Atari 5200 z lat 80. - nie we wszystkich płaszczyznach. Ma mieć ponad 38 centymetrów wysokości, komfortowo wyprzedzając pod tym względem Xbox Series X.

Sony nie podało wymiarów podczas prezentacji, ale to nie powstrzymało internautów. Ci szybko zabrali się za obliczenia, wykorzystując do niech dobrze znane rozmiary wejść USB oraz Blu-ray. Na tej podstawie można całkiem wiarygodnie oszacować, jak imponującym urządzeniem będzie konsola.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy