Reklama

Bloody B2278 - test klawiatury

​Jesienią ubiegłego roku producent sprzętu komputerowego A4Tech zaprezentował nową klawiaturę hybrydową dla graczy - Bloody B2278. Niedawno wzięliśmy ją wreszcie na warsztat. Oto nasze wrażenia...

Bloody B2278 jest pełnowymiarową klawiaturą, cechującą się minimalistycznym designem. Jest to pierwszy model z serii Bloody, który wzbogacono o podświetlenie zarówno klawiszy, jak i krawędzi obudowy. Urządzenie świeci na czerwono - wygląda to efektownie, ale niektórych na pewno może drażnić. Na szczęście można regulować jasność podświetlenia, a także całkowicie je wyłączyć.

Klawiatura może się podobać, choć raczej nie osobom, które lubią efektowne wzornictwo. Bloody B2278 odznacza się prostą budową i gdyby nie czerwone podświetlenie, mielibyśmy do czynienia z produktem, który, patrząc z daleka, trudno byłoby zakwalifikować jako gamingowy. Jednak nie dajcie się zwieść pozorom...

Reklama

A4Tech może pochwalić się jednym z najbardziej chwytliwych haseł marketingowych, jakie tylko można sobie wyobrazić. Bloody B2278 reklamuje bowiem, określając ją jako najszybszą klawiaturę na świecie. "Wow, jak to możliwe w modelu za nieco ponad 100 złotych?!" - możecie się dziwić. Sztuczka polega na tym, że Bloody B2278 jest klawiaturą hybrydową, w której producent wykorzystał zarówno przełączniki mechaniczne, jak i optyczne (Light Strike). Te drugie (szybsze) wykorzystano pod najważniejszymi dla gracza klawiszami, czyli: Q, W, E, R, A, S, D i F. A4Tech zapewnia, że sygnał z przełącznika optycznego dociera naawet 150 razy (!) szybciej niż z klasycznego. Dzięki temu opóźnienie w przypadku wspomnianych klawiszy udało się obniżyć z 30 milisekund do raptem 0,2 milisekundy. Robi wrażenie, prawda?

A jak jest w praktyce? Rzeczywiście, nie da się ukryć - Bloody B2278 działa szybko. Nie, żeby te znakomite czasy reakcji, o których zapewnia producent, robiły na co dzień jakąś większą różnicę, ale w grach, gdzie potrzebny jest wzorowy refleks i gdzie liczy się każdy ułamek sekundy (nawet najmniejszy), z pewnością można to docenić. Jeśli gracie dużo w gry akcji, szczególnie te online, powinniście być bardzo zadowoleni. Pozytywny wpływ na szybkość działania ma także krótki skok klawiszy. Wystarczy 1,5 milimetra nacisku, aby je aktywować. Plusem jest także 8 antypoślizgowych, silikonowych nakładek, poprawiających komfort użytkowania.

A to jeszcze nie koniec zalet Bloody B2278. Klawiatura cechuje się także wysoką wytrzymałością. Producent obiecuje, że przełączniki są przygotowane na zniesienie 100 milionów naciśnięć. Bloody B2278 została także wzbogacona o obowiązkową wręcz funkcję anti-ghostingu. W trybie "Game Mode" możemy śmiało wcisnąć naraz 13 klawiszy bez obaw o to, czy komputer to poprawnie zinterpretuje. Po włączeniu tej funkcji ignorowany jest także przycisk Windows.

I jeszcze jedna zaleta - Bloody B2278 posiada także budowę o podwyższonej odporności na kurz oraz zawilgocenie (nie jest wodoodporna, ale nie powinniście przechodzić palpitacji serca, gdy dostanie się do niej kilka kropel płynu, np. podczas jej czyszczenia).

Bloody B2278 to jedna z ciekawszych, budżetowych propozycji wśród klawiatur gamingowych. Być może klawiatura nie wyróżnia się designem, ale jeśli wygląd nie jest dla was najważniejszy, z pewnością docenicie wszystko, co ma do zaoferowania recenzowany przez nas produkt A4Tech. Przede wszystkim są to szybkość działania, wytrzymałość oraz komfort użytkowania. No i cena, kształtująca się na poziomie nieco ponad 100 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy