Reklama

AVerMedia Live Gamer HD 2 - wideo grabber dla graczy

Zgrywanie treści wideo podczas grania w wymagające gry jest poza możliwościami większości komputerów, nawet tych naprawdę wydajnych, typowo gamingowych maszyn. Powód tego jest prosty: współczesne gry wymagają dużej mocy obliczeniowej i typowym procesorom, zajętym pracą nad grą, zwyczajnie brakuje wydajności by dodatkowo przetwarzać obraz z gry na plik wideo. I tu właśnie pojawia się miejsce dla wideo-grabberów, czyli inaczej kart przechwytujących obraz.

Nowym produktem tajwańskiego producenta, który powinien zainteresować graczy korzystających z platform takich jak YouTube czy Twitch, jest Live Gamer HD 2 (GC570). To wideo-grabber do komputerów stacjonarnych, oferujący obniżone niemal do zera opóźnienia oraz nagrywanie w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Ma on jednak jeszcze kilka zalet, mniej widocznych na pierwszy rzut oka.

Przede wszystkim AVerMedia Live gamer HD 2 nie wymaga instalacji. Urządzenie jest natychmiast rozpoznawane przez system Windows 10. Jest to przydatne jeśli musimy szybko przygotować komputer do streamowania. Poza tym urządzenie posiada nietuzinkowy design z własnym podświetleniem, tym samym może się łatwiej dopasować do wyglądu komputera dla gracza. Nie sposób też pominąć oprogramowania RECentral 3 dołączonego do karty. Program ten, ułatwia streamowanie, oferując wiele przyjaznych opcji takich jak tryb PiP czy przycinanie materiału na żywo.

Reklama

Sugerowana cena detaliczna grabbera AVerMedia GC570 Live Gamer HD 2 wynosi 999 zł.

Dane techniczne:

  • interfejs: PCIe X1 (gen 2)
  • wyjście : HDMI 2.0 + 2 x 3,5 mm mini-jack
  • obsługiwane rozdzielczości przechwytywania: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 480i
  • oprogramowanie: RECentral 3,
  • wymagania dla nagrywania 1080p: procesor Intel Core i5 generacji trzeciej lub szybszy, 4 GB RAM, GTX 650 lub szybszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy