Reklama

Avermedia Live Gamer HD 2 - test

​Jesteś graczem, który lubi nie tylko grać, ale również chwalić się swoimi postępami? Powinieneś zainteresować się Avermedia Live Gamer HD 2!

To najnowsze urządzenie opracowane przez znaną firmę Avermedia, które pozwala nagrywać wideo z rozgrywki na pececie czy na konsoli, a także streamować je na żywo do internetu. Producent ma już spore doświadczenie w tworzeniu tego typu rozwiązań, co można z łatwością dostrzec, testując model Live Gamer HD 2. Przejdźmy do szczegółów...

Avermedia Live Gamer HD 2 jest urządzeniem, które absolutnie nie musi dobrze wyglądać (w końcu nie jest widoczne podczas użytkowania)... ale wygląda. Pod tym względem powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Aluminiowe wykonanie, ciemna kolorystyka, subtelne logo producenta z lekkim podświetleniem, które można wyłączyć, elegancki kształt... Nowa wersja Live Gamer HD prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniej. Od razu widać, że mamy do czynienia z produktem z wysokiej półki.

Reklama

Co poza wyglądem zmieniło się w nowej edycji urządzenia? Przede wszystkim otrzymaliśmy możliwość nagrywania i streamowania rozgrywki w 1080p i w 60 klatkach na sekundę. Producent dodał także mikser audio, pozwalający na przechwytywanie naszego komentarze z zestawu słuchawkowego. Pojawiło się także nowe oprogramowanie - RECentral 4 - wzbogacone i poprawione w stosunku do poprzedniej wersji. Możemy za jego pomocą dodać do naszego nagrania obraz z kamerki, chat czy własne grafiki.

Oprogramowanie nie jest może najbogatszym dostępnym na rynku, ale początkującemu i średnio zaawansowanemu użytkownikowi powinno w zupełności wystarczyć. Avermedia Live Gamer HD 2 śmiało można polecić nawet osobom niemającym żadnego doświadczenia w nagrywaniu/streamowaniu rozgrywki z peceta czy konoli. Montaż urządzenia jest banalny. Wystarczy wpiąć je do dowolnego slota PCI i... to wszystko. Jeśli korzystamy z Windowsa 10, nie musimy instalować żadnych sterowników. Wystarczy podpiąć urządzenie pod HDMI w wersji 2.0 i zaczynać zabawę!

No i chyba najważniejsze - jakość nagrań. Avermedia Live Gamer HD 2 pod tym względem spisuje się po prostu perfekcyjnie. Domyślnie obraz nie jest w żaden sposób modyfikowany. Jest zapisywany w dokładnie takiej samej postaci, w jakiej widzimy go w oryginalne na ekranie. Rewelacja!

Jeśli marzyliście o karierze youtubera "growego" (publikującego gameplaye czy recenzje wideo) albo po prostu chcecie pochwalić się, jak gracie w swoje ulubione tytuły, Avermedia Live Gamer HD 2 pozwoli wam spełnić to marzenie. Musicie za nie wprawdzie zapłacić ponad 800 złotych, ale jakość, jaką ten produkt oferuje, jest warta całej tej kwoty, co do grosza.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL