Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Audictus Dynamo - test głośnika

​Często jesteś w podróży? Lubisz słuchać muzyki w różnych miejscach, niekoniecznie w domu? A może potrzebujesz stworzyć przyjemną atmosferę podczas pracy w biurze? Zastanów się nad zakupem bezprzewodowego głośnika!

Niedawno do naszej redakcji trafił Audictus Dynamo - poręczny głośnik bezprzewodowy, który wyróżnia się na tle konkurencji (czym, za chwilę o tym napiszemy). Dotarł do nas w oryginalnym, czarno-białym opakowaniu - raczej niezbyt efektownym, ale na tyle solidnym, żeby nie obawiać się o losy produktu zamówionego przez internet. Szybko zorientowaliśmy się, że nie jest to głośnik, który pomoże nam rozkręcić domówkę dla kilkunastu osób. Nie takie jest jego przeznaczenie. Producent postawił przede wszystkim na niewielkie rozmiary i tym samym mobilność urządzenia. Audictus Dynamo można zabrać ze sobą naprawdę wszędzie, chociażby i w kieszeni!

Reklama

Na tym nie koniec zalet omawianego sprzętu. Mobilność zwiększa dodatkowo jego wodoszczelność. Jest to cecha raczej rzadko spotykana w przypadku tego rodzaju urządzeń, a może się okazać bardzo cenna. Szczególnie dla osoby, która naprawdę dużo podróżuje - czasem w lepszych, a czasem gorszych warunkach pogodowych (deszcz jest omawianemu głośnikowi niestraszny). Można go także śmiało wykorzystać jako nagłośnienie łazienkowe, nawet w kabinie prysznicowej. To zastosowanie, którego może pozazdrościć wielu konkurentów.

Kolejnym wyróżnikiem Audictus Dynamo na tle konkurencji jest wbudowany moduł NFC, za pomocą którego możemy się łączyć z innymi urządzeniami. Nie jest to jednak jedyna dostępna metoda. Możemy skorzystać także z bardziej klasycznych, jak Bluetooth 2.1 czy czy gniazdo AUX i port microUSB. Z pewnością warto wspomnieć także o tym, że Audictus Dynamo posiada funkcję zestawu głośnomówiącego, co oznacza, że można go z powodzeniem wykorzystać podczas tele- czy wideokonferencji, a także podczas prowadzenia samochodu.

Na tym nie kończą się zalety Audictus Dynamo. Następną jest długi czas pracy na baterii. Według deklaracji producenta, wynosi on nawet do siedmiu godzin przy głośności odtwarzania na poziomie 70%. Nie udało nam się podczas testów osiągnąć aż tak dobrego wyniku, ale ponad sześć godzin pracy na akumulatorze to i tak znakomity rezultat. Bateria wykorzystana w Audictus Dynamo posiada pojemność 1300 mAh.

A jak Audictus Dynamo brzmi? Tak, jak można by tego oczekiwać po niewielkich rozmiarów głośniku bezprzewodowym. Nie wykorzystacie go raczej jako nagłośnienia podczas piątkowego spotkania ze znajomymi (chyba, że w naprawdę kameralnym gronie i niewielkim pomieszczeniu), bo dźwięk - chociaż dość czysty i przyjemnie basowy - okaże się niedostatecznie głośny (mówimy o głośniku o mocy 5 W). Jednak znaleźliśmy dla niego całe mnóstwo zastosowań. O kilku z nich wspomnieliśmy powyżej. Wy pewnie wpadniecie na kolejne podczas jego użytkowania. Z pewnością warto spróbować. Szczególnie za taką cenę (niespełna 130 złotych).

Dowiedz się więcej na temat: Audictus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje