Reklama

Audictus Aurora - test głośnika

​Przenośny głośnik to jeden z tych gadżetów, które mogą się przydać niemal w każdej chwili.

A to ktoś znajomy przyjdzie na kawę i chcesz, aby w tle przygrywała jazzowa playlista. A to udajesz się na relaksacyjną kąpiel, która będzie jeszcze bardziej relaksująca, gdy do twoich uszu będzie dobiegać chilloutowa muzyka. A to chcesz poprawić brzmienie swojego laptopa czy Switcha, które uruchomiłeś gdzieś na wyjeździe, bez dostępu do lepszego audio. Takie sytuacje można mnożyć niemal w nieskończoność. Ale zamiast tylko się zastanawiać, lepiej rozpatrzyć konkretny przypadek. Przed nami Audictus Aurora, który ostatnio trafił do naszej redakcji na testy.

Reklama

W kartonie wraz z głośnikiem znaleźliśmy skróconą instrukcję oraz dwa kable - jeden z nich (USB-C do USB-a) wykorzystujemy do ładowania urządzenia, a drugi (mini jack 3,5 mm) pozwala połączyć je ze np. ze smartfonem (pod warunkiem, że mamy smartfona z takim wejściem albo stosowną przejściówką).

Audictus Aurora to głośnik o kształcie zaokrąglonego prostokąta. Na froncie znajdziemy - standardowo - przetworniki, z kolei na górze umiejscowiono przyciski służące do sterowania urządzeniem. U dołu przygotowano miejsce dla podstawek poprawiających stabilność gadżetu w praktycznie każdych warunkach oraz wejście AUX, złącze ładowania oraz - co istotne - miejsce na kartę pamięci. Nie musimy więc w ogóle korzystać z połączenia Bluetooth (w tym przypadku w wersji 5.0), aby słuchać ulubionej muzyki. Wystarczy zgrać ją uprzednio na kartę microSD.

Głośnik wzbogacono o podświetlenie RGB z dziewięcioma trybami działania, dzięki czemu sprawdza się on dobrze także jako element wzbogacający wizualnie domowe zacisze. Producent pomyślał też o mikrofonie, dzięki czemu możemy wykorzystać Audictus Aurorę do rozmów czy telekonferencji. Warto wspomnieć także o tym, że urządzenie jest wodoodporne.

Audictus Aurora - specyfikacja urządzenia:

  • moc (RMS): 14 W
  • pasmo przenoszenia: 50-20k HZ
  • dynamika przetworników: 90 dB
  • impedancja: 8 Ω
  • komunikacja: Bluetooth 5.0
  • czas pracy na baterii: do 20 godzin
  • złącza: AUX, USB-C (ładowanie), microSD
  • wbudowany mikrofon
  • podświetlenie RGB (9 trybów)

Co najważniejsze, Audictus Aurora generuje - zwłaszcza jak na swoją cenę i swoje gabaryty - całkiem przyzwoite brzmienie. Jeśli tylko nie ustawisz maksymalnej głośności (wówczas pojawia się nieprzyjemne dla ucha trzeszczenie), będziesz zadowolony, niezależnie od tego, czy użyjesz głośnika do słuchania muzyki, czy do grania w gry wideo. Powinieneś docenić dosyć czysty i wyraźny dźwięk.

Nie jest to z pewnością alternatywa dla zestawu 5.1 (chyba nawet nikt się tego nie spodziewał, prawda?), ale jako przenośne źródło udźwiękowienia czy ulepszenie wbudowanych głośników w laptopie sprawdzi się wzorowo. Do plusów należy zaliczyć także długi czas działania. Po pełnym naładowaniu powinien wynieść nawet do 20 godzin. Czego chcieć więcej w przenośnym głośniku, który można kupić już za około 150 złotych?

Zobacz także:

Artykuł sponsorowany: Najlepsze soundbary 2022 - jaki soundbar wybrać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama