Reklama

Ataribox: Znamy pierwsze szczegóły

Pierwsze informacje o Ataribox pojawiły się podczas tegorocznych targów E3 i od tego czasu stopniowo ujawniane są nowe informacje na temat konsoli.

O tym, co wiemy do tej pory, pisaliśmy TUTAJ. Do tej pory mieliśmy jednak do czynienia głównie z ogólnikami, dopiero teraz poznaliśmy nieco szczegółów.

Serwis Polygon donosi, że nowy sprzęt Atari ma działać na Linuksie, co ma pozwalać nie tylko na granie w gry (oraz zakrojoną na szeroką skalę emulację), ale również korzystanie z serwisów streamingowych, odtwarzanie multimediów i surfowanie po sieci. Firma zapewnia w rozesłanych mailach, że w pamięci urządzenia fabrycznie zainstalowane zostanie sporo klasyków. To wszystko ma hulać na procesorze AMD, a za grafikę odpowiadać będzie Radeon.

Reklama

Konsola trafi jednak na rynek, jeśli powiedzie się kickstarterowa kampania zaplanowana na koniec tego roku. Jeżeli zbiórka funduszy zakończy się sukcesem, Ataribox zadebiutuje w okolicach wiosny 2018. Cieszycie się? To łapcie cenę - za nowe urządzenie Atari w zależności od specyfikacji zapłacimy 249 lub 299 dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy