Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Asus ROG Zephyrus S GX502GV - test gamingowa laptopa w formacie ultrabooka

​Asus już od dłuższego czasu wyznacza standardy w segmencie gamingowych notebooków, nic więc dziwnego, że jego nowy laptop Zephyrus S GX502GV wzbudza ogromne zainteresowanie. Szczególnie że mamy do czynienia z prawdziwym gamingowym monstrum, zamkniętym w smukłej nowoczesnej obudowie, która przywodzi na myśl raczej zastosowania biznesowe niż granie. Za to wszystko musimy jednak słono zapłacić, bo najtańsza wersja notebooka kosztuje 8999 PLN, sprawdźmy więc, czy urządzenie w rzeczywistości wygląda równie dobrze jak na papierze.

Parametry techniczne i oprogramowanie

Jeżeli chodzi o parametry techniczne, to Asus ROG Zephyrus S GX502GV wyposażony został w 15,6-calowy panel o rozdzielczości Full HD, odświeżaniu do 240 Hz (w naszym testowym egzemplarzu jest to 144 Hz) i czasie reakcji 3 ms - nie brakuje tu też wsparcia dla G-Sync, walidacji Pantone i pełnego pokrycia standardu kolorów sRGB. Pod maską urządzenia znalazł się 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i7-9750H, którego zegary pracują z prędkością 2,6 GHz bazowo i 4,2 GHz w trybie Boost. Działa on w komplecie z mobilną kartą graficzną GeForce RTX 2060, która może się pochwalić 6 GB pamięci GDDR6 oraz 240 rdzeniami Tensor i 30 rdzeniami do ray-tracingu, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym i DLSS. Jeżeli chodzi o pamięć, to nasza wersja oferuje dwa 16 GB moduły RAM DDR4-2666, co daje w sumie 32 GB pamięci, czyli więcej niż wystarczającą ilość oraz dysk SSD Intela z serii 660p o pojemności 512 GB - niestety w tym przypadku jest to budżetowe rozwiązanie, które nie grzeszy wydajnością i zupełnie nie pasuje do produktu premium, więc mały minus dla Asusa.

Reklama

Jako że mamy do czynienia z gamingowym rozwiązaniem, to nie mogło zabraknąć stosownego oprogramowania. Jak łatwo się domyślić po dedykowanym klawiszu, najważniejszą i nadrzędną funkcję pełni tu Armoury Crate, czyli aplikacja pozwalająca na sterowanie ustawieniami systemowymi, zmianę trybu wydajności, zapisanie profili pod konkretne gry i zarządzanie innymi narzędziami, jak choćby maksymalizujące przepustowość naszego łącza internetowego dla gier i strumieniowania treści GameFirst V, oferujące gotowe presety ustawień GameVisual czy pozwalające na konfigurację klawiszy makro ROG MacroKey, a to tylko niektóre z dostępnych opcji. Warto też podkreślić, że aplikację Armoury Create możemy również pobrać na urządzenia mobilne z Androidem i iOS, a laptop wyposażony został w system operacyjny Windows 10 w 64-bitowej wersji Home i program antywirusowy McAfee Live Safe.

Dowiedz się więcej na temat: Asus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje