AMD: "To najpotężniejsze APU, jakie stworzyliśmy"

PlayStation 4 oparte będzie o stworzony przez AMD chip APU (połączenie procesora i układu graficznego w jednym).

Producent nie ma wątpliwości - w jednym z wywiadów jego przedstawiciel stwierdził, że to "najpotężniejszy" chip, jaki firma do tej pory stworzyła. John Taylor, menedżer ds. globalnego biznesu AMD, w rozmowie z serwisem Inquirer zachwalał stworzoną na potrzeby PlayStation 4 technologię.

"Do tej pory nie zrobiliśmy podobnego APU dla nikogo na rynku. Jak na razie to najpotężniejszy nasz chip" - twierdzi Taylor.

Według Taylora, APU z PS4 korzysta z tych samych rozwiązań, które pojawią się w nowych podzespołach AMD szykowanych z myślą o zwykłych pecetach. Te mają pojawić się jeszcze w tym roku, ale będą okrojone względem chipu, który umieszczony zostanie w PS4 - wersja konsolowa została bowiem w odpowiedni sposób dostosowana do wymogów Sony i wyposażona w opracowaną przez koncern technologię.

Użytkownicy komputerów zostaną jej oczywiście pozbawieni, ale mimo to będą mogli skorzystać z podobnych rozwiązań, co jest niezbitym dowodem na to, w jak dużym stopniu PlayStation 4 podobne jest swoją architekturą do PC.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje