Reklama

AMD Radeon RX 570 i 580: Nowe informacje

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie wymianę procesora grafiki w swoich komputerach, to może warto jeszcze chwilę poczekać.

O ile przecieki się potwierdzą, (nie całkiem) nowe karty pojawią się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Specyfikacja i zdjęcia wersji inżynieryjnych (w tym to widoczne powyżej) pojawiły się w serwisie VideoCardz.

W skrócie: To w zasadzie modele serii RX 400, tyle że pracujące z nieco wyższym taktowaniem, co powinno przełożyć się na nieco wyższą wydajność. Rewolucji nie ma jednak co oczekiwać, bo różnice wynoszą tylko parę procent:

Data premiery? Ponoć w sklepach Radeony serii RX 500 wylądują już 18 kwietnia, a więc podobnie jak poprawione GeForce'y GTX 1080 i 1060 (wiadomo o nich tyle, że dostaną szybsze pamięci, ale niestety nie ujawniono, czy zmieni się także częstotliwość pracy GPU).

Reklama

Ceny? Oficjalnych brak, nieoficjalnie zaś pojawiły się pogłoski, że w niektórych przypadkach (bo prócz RX-ów 580 i 570 pojawią się także RX 560 oraz zupełnie nowy RX 550) mają być niższe niż obecne. Biorąc pod uwagę udziały AMD wśród graczy, byłoby to bardzo sensowne posunięcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy