Reklama

AMD Radeon HD 7990: Dziś premiera graficznego demona

W nieustającej batalii na moc przez lata przewodziła Nvidia, ale ostatnimi czasy uwaga tej firmy skoncentrowała się głównie na urządzeniach mobilnych, przetwarzaniu w chmurze i innych wynalazkach rodem ze sci-fi.

Wykorzystując ten stan rzeczy AMD od jakiegoś czasu poczyna sobie coraz śmielej w kategorii komputery PC/konsole stacjonarne. Najnowszy dowód: AMD Radeon HD 7990.

AMD Radeon HD 7990 to najszybsza, ogólnodostępna karta graficzna na świecie*, ta sama, której EA i studio DICE wykorzystały do prezentacji gry Battlefield 4. Nowe dzieło DICE trzeba sobie będzie do niej dokupić, ale jeśli zdecydujemy się na zakup karty, dostaniemy aż osiem nowych gier - BioShock: Infinite, Tomb Raider, Far Cry 3, Far Cry 3 Blood Dragon, Hitman: Absolution, Sleeping Dogs oraz Deus Ex: Human Revolution.

Reklama

Testy organoleptyczne dowodzą, że nowy "Radek" to jedyna karta, na której płynnie chodzą pecetowej wersje gier Crysis 3 i Tomb Raider w pełnych detalach i rozdzielczości UltraHD (3840x2160) - jest to zasługą specyfikacji, którą opisują następujące parametry:

  • 1 GHz taktowania rdzenia
  • 4096 procesorów strumieniowych
  • 8,2 TFlopsa mocy obliczeniowej
  • 6 GB GDDR5 pamięci
  • 8,6 miliarda tranzystorów

Wszystko to sprawia, że AMD Radeon HD 7990 to sprzęt, zaprojektowany z myślą o kolejnej generacji gier - m.in. o obsłudze rozdzielczości wyższej niż FullHD czy o graniu na wielu monitorach. Pięknie prawda? Jest jednak haczyk. To monstrum, które trafi do sprzedaży w Polsce za ok. 2 tygodnie, będzie kosztować, bagatela, ok. 4000 zł. Jak wam się teraz podoba?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje