Reklama

The Sims 4: Wampiry - recenzja

Sims 4 /materiały prasowe

Można się było spodziewać, że wampiry w końcu pojawią się w The Sims 4. W końcu nastolatki za nimi szaleją!

Wampiry podbiły już serca wielu miłośników filmów i seriali, a teraz będą mogły tę sztukę powtórzyć wśród fanów "simsów". The Sims 4: Wampiry to już ósme rozszerzenie do czwartej części popularnej serii. Choć niektórzy pomyślą teraz: "no nie, oni już przesadzają!", to trzeba przyznać, że akurat ten dodatek wypadł wyjątkowo dobrze. Przejdźmy do szczegółów...

The Sims 4: Wampiry pozwala nam, jak się pewnie domyślacie, wprowadzić do swojej rodziny przedstawiciela tej grupy istot nadprzyrodzonych. Możemy to zrobić już na samym początku, na etapie projektowania naszej rodziny. Być może w pierwszej chwili nie dostrzeżecie różnic między przeciętnym simem a simem-krwiopijcą, ale wystarczy przyjrzeć się mu bliżej. Zauważycie wtedy nieco inne spojrzenie, bardziej blady odcień skóry, a później także specyficzny sposób poruszania się.

Reklama

Oczywiście sam wygląd to nie jedyna nowość. Wampiry w nowym dodatku posiadają także szereg typowych dla siebie umiejętności. Autorzy przygotowali dla nich specjalne drzewko zdolności, wśród których znalazła się m.in. przemiana w nietoperza czy czytanie w myślach innych simów. Aby odblokować nową umiejętność, należy zdobyć wcześniej wymaganą liczbę punktów mocy (robimy to, poznając wampirze tajemnice, zawarte w książkach czy w internecie, czy biorąc udział w pojedynkach).

Jednak z czasem wampir nie tylko zyskuje nowe umiejętności. Z każdą wyuczoną zdolnością wiąże się także nowa słabość, która dotyka naszą postać. Może to być na przykład alergia na jedzenie. To ciekawa mechanika, która czyni rozgrywkę bardziej wymagającą i różnorodną. Poza tym musimy pilnować potrzeb naszego wampira - tego, aby jego wampirza energia nie spadła do zera, oraz tego, by gasić jego pragnienie, dając do picia specjalną plazmę w kartonikach.

Wampiry posiadają jeszcze jedną przydatną umiejętność. Mianowicie potrafią przemieniać inne simy w krwiopijców. Wampiry i przeciętne simy mogą się ze sobą przyjaźnić, a nawet zawierać związki małżeńskie i posiadać potomstwo. Wśród innych simów możemy także szukać przyjaciół, którzy... użyczą nam swojej szyi do posilenia się życiodajną krwią. Bliższy kontakt może się też - stety, niestety - zakończyć tym, że przeciętny sim przemieni się w wampira.

Na potrzeby The Sims 4: Wampiry twórcy stworzyli całkiem nową lokację - Forgotten Hollow. To miejsce, w którym przez większość dnia trwa noc (a gdy wzejdzie słońce, to jest znacznie słabsze i bardziej przyjazne dla krwiopijców) i w którym wampiry mogą się czuć jak u siebie. Lokacja, składająca się z pięciu parceli, jest jedną z ciekawszych, z jakimi zetknęliśmy się w dodatkach do The Sims 4. Spodobał nam się przede wszystkim panujący w niej klimat - złowieszczy, tajemniczy... Oczywiście w rozszerzeniu pojawił się także szereg nowych przedmiotów, które możemy wykorzystać do urządzania naszego wampirzego domu.

Nie wszystkie dodatki do The Sims są udane. Niektóre z nich wyglądają wręcz na próbę wyciągnięcia pieniędzy z portfeli graczy niemal na siłę. Jednak nie można tego na pewno napisać o The Sims 4: Wampiry. To jedno z lepszych rozszerzeń, jakie możecie kupić do tej gry. Wprowadza do rozgrywki kilka ciekawych nowości i charakteryzuje się oryginalnym, tajemniczym klimatem. Dla fanów serii pozycja wręcz obowiązkowa!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje