Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

The Crew 2 - recenzja

The Crew 2 /materiały prasowe

​Już dawno nie bawiliśmy się tak dobrze przy żadnej "ścigałce", jak przy The Crew 2. To olbrzymia dawka samochodowych emocji!

Reklama

Produkcja studia Ivory Tower nie jest pierwszą grą wyścigową osadzoną w otwartym świecie, ale do tej pory żadne studio nie poszło tak daleko, jeśli idzie o wolność i swobodę. W The Crew 2 możemy robić, co chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Granica nie znajduje się nawet tam, gdzie zaczyna się morze, ani tam, gdzie trzeba unieść się w powietrze, wszak poza samochodami i motocyklami otrzymaliśmy tym razem i łodzie motorowe, i samoloty. A przecież to gra o samochodach!

The Crew 2 zachwyca od pierwszych minut, kiedy to zostajemy rzuceni w sam środek wyścigowego tornada. Gra w szybkim tempie przedstawia nam wszystkie trzy dostępne rodzaje pojazdów - samochody, łodzie oraz samoloty. Autorzy zrealizowali ten fragment wprost wzorowo, w taki sposób, że nie pomyśleliśmy nawet, aby zrobić sobie herbatę czy kawę. Po prostu chłonęliśmy to, co się dookoła nas dzieje.

Reklama

Podobnie jak w pierwszej części, tak i w drugiej przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka na nas ogrom wyzwań. Z początku większość z nich jest niedostępna, ale z czasem, zdobywając coraz większą popularność, odblokowujemy zarówno kolejne pojazdy, jak i kolejne konkurencje. I kolejne, i kolejne... Zawartości w The Crew 2 jest po prostu zatrzęsienie.

Co ważne, autorzy nie poszli tylko w ilość, ale także w różnorodność. Aktywności dostępne na mapie dzielą się na kilka kategorii, takich jak Street Racing, Offroad czy Freestyle. Tak więc - w zależności od tego, na co w danej macie ochotę - możecie ścigać się po ulicach miast (prawdziwych), mierzyć się w konkurencjach typu drag racing, jeździć bokiem w driftach, szaleć za kierownicą monster trucka czy puścić się w teren motocyklem crossowym. A gdy samochody i motocykle wam się znudzą, czekają na was zawody z udziałem motorówek, szybkich łodzi bądź samolotów. To istne szaleństwo!

A jak się w The Crew 2 jeździ, pływa i lata? Jeśli idzie o dwie pierwsze formy aktywności, jesteśmy bardzo zadowoleni. Od razu zaznaczmy, że nie mamy tutaj do czynienia z symulatorem, tylko ze zręcznościówką, której zadaniem jest dać nam jak najwięcej frajdy w jak najkrótszym odstępie czasu. Patrząc przez ten pryzmat, model jazdy i pływania należy ocenić w stu procentach pozytywnie. Gorzej jest, nie ukrywajmy, z lataniem. Jest ono znacznie mniej emocjonujące i angażujące niż jeżdżenie i pływanie. W efekcie potraktowaliśmy je tylko jako dodatek, który pozwolił nam podziwiać krajobrazy ze świetnej perspektywy (samo podziwianie widoków jest przyjemne także zza kierownicy samochodu czy motocykla).

A skoro już o wrażeniach wizualnych mowa, wspomnijmy, że studio Ivory Tower wykonało kawał dobrej roboty, wykonując modele samochodów czy motorów. Każdy z pojazdów został odtworzony z dużą dbałością o szczegóły. Z przyjemnością ogląda się każdy z nich. Frajdy dostarcza także słuchanie silników, które brzmią dokładnie tak, jak powinny. Praca wykonana przez grafików i dźwiękowców robi tym większe wrażenie, że w The Crew znalazło się przeszło dwieście samochodów i motocykli.

W The Crew 2 znalazła się także opcja wieloosobowa. Przemierzając wirtualne Stany Zjednoczone, cały czas napotykamy na innych graczy, z którymi możemy albo rywalizować, albo łączyć się w ekipy, aby wspólnie zdobywać popularność. Jeśli jednak wcale nie potrzebujecie innych do zabawy, nic nie szkodzi - równie dobrze grać można także w pojedynkę.

Choć The Crew 2 nie stanowi rewolucji względem pierwszej części, trudno nie docenić pracy, którą wykonali twórcy. Gra jest jeszcze większa, daje jeszcze więcej swobody i w związku z tym jeszcze więcej przyjemności. Podczas naszej kilkunastogodzinnej przygody w świecie samochodów, motocykli, motorówek czy samolotów bawiliśmy się wprost doskonale. A teraz wracamy bić kolejne rekordy!

Dowiedz się więcej na temat: The Crew 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje