Reklama

Quizeirro - recenzja

Quizeirro /INTERIA.PL

​Gier mobilnych, w których bierzemy udział w quizach, jest całe mnóstwo, ale w dalszym ciągu nie znaleźliśmy wśród nich swojej ulubionej. Może zostanie nią Quizeirro?

Niektórym gry na smartfony i tablety kojarzą się przede wszystkim z bezmyślnymi (choć często przyjemnymi) zręcznościówkami albo strategiami, których głównym zadaniem jest jak najszybsze wydrenowanie kart kredytowych graczy. Tymczasem zarówno na iOS-ie i Androidzie można trafić na tytuły, w których liczą się nie tylko zręczne palce ani zasobność portfela, ale inteligencja, zdolność do zapamiętywania czy wiedza. Można do nich zaliczyć m.in. mobilne quizy, takie jak Quizeirro.

Reklama

Zabawę w Quizeirro rozpoczynamy od rejestracji. Można jej dokonać przy użyciu konta na Facebooku albo w Google. Następnie wybieramy swój nick oraz jeden z losowych awatarów (możemy powtarzać losowanie do woli). Później możemy już zaczynać zabawę w jednym z trzech dostępnych trybów: Zagraj sam, Pojedynki i Turnieje. Pierwszego chyba wyjaśniać nie trzeba. W drugim pojedynkujemy się z innymi graczami jeden na jednego. Konkurenta możemy wylosować albo zaprosić do wspólnej zabawy określonego użytkownika (wpisując jego nick). Z kolei w tematycznych turniejach, organizowanych w krótkich interwałach czasowych, możemy zmierzyć się z większą liczbą graczy.

Sama rozgrywka w Quizeirro nie zaskakuje niczym szczególnym. Ot, otrzymujemy zestaw pytań na różne tematy (w sumie dostępnych jest 25 kategorii, w tym m.in.: film, muzyka, sport, kulinaria, motoryzacja, polityka, literatura czy seriale) oraz cztery możliwe odpowiedzi. Zawsze prawidłowa jest tylko jedna z nich. Czym szybciej ją wskażemy, tym otrzymamy więcej punktów. A jeśli nie zrobimy tego w ciągu dziesięciu sekund, automatycznie przechodzimy do kolejnego pytania. Nic rewolucyjnego, ale po takiej grze, jak ta, nie oczekiwaliśmy nie wiadomo jakich innowacji, a przede wszystkim dużej liczby różnorodnych pytań. I to z całą pewnością otrzymaliśmy.

Nie można jednak powiedzieć, że w Quizeirro brak powiewu świeżości (względem innych gier tego typu, dostępnych na smartfonach i tabletach). Podczas zabawy możemy się wspomagać kołami ratunkowymi. Dostępne są ich trzy rodzaje: zwiększenie czasu na odpowiedź o 5 sekund, usunięcie dwóch błędnych odpowiedzi i zwiększenie o 10 sekund czasu na odpowiedź. Za skorzystanie z nich musimy każdorazowo płacić tzw. Q (taka wewnętrzna waluta). Na start otrzymujemy ich 300, a kolejne zdobywamy, grając i zdobywając kolejne osiągnięcia (np. wygranie pojedynku lub turnieju). Q można też wykupić w Portfelu użytkownika.

Quizeirro została opatrzona schludną oprawą graficzną. Jest bardzo minimalistyczna, ale to wystarczy. Najważniejsze, że dobrana kolorystyka oraz typografia są przyjemne dla oka i nie męczą wzroku nawet podczas dłuższej zabawy. Jedyne, czego nam zabrakło, to jakaś przyjemna muzyka, która wtopiłaby się w tło i sprawiała, że jeszcze milej spędzałoby się czas, odpowiadając na kolejne pytania.

Jeśli szukasz gry na smartfona lub tablet, w której będziesz mógł wykazać się wiedzą albo - przeciwnie - dowiedzieć się czegoś (chociażby po to, by móc później szpanować na spotkaniach ze znajomymi czy rodziną), koniecznie pobierz i przetestuj Quizeirro. Warto przy tej okazji dodać, że ta mobilna zabawa w quizy jest dostępna całkiem za darmo - aplikację pobierzecie ze sklepu Google Play.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy