Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Just Dance 2019 - recenzja

Just Dance 2019 /materiały prasowe

​Jeśli lubisz tańczyć, kup Just Dance 2019. Jeśli nie lubisz tańczyć, kup Just Dance 2019 - prawdopodobnie polubisz.

Złote czasy gier taneczno-muzycznych są już dawno za nami. Jest jednak seria Just Dance, która wciąż świetnie sobie radzi. Każda jej kolejna odsłona zostaje ciepło przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i samych graczy. Ubisoft zajął tę niszę i poczyna sobie w niej coraz lepiej. Just Dance 2019 tylko to potwierdza. To prawdopodobnie najlepsza odsłona cyklu, przy której doskonale będzie się bawił... chyba każdy.

Reklama

Just Dance 2019 stanowi rozwinięcie tego, co poznaliśmy i polubiliśmy w ubiegłorocznej odsłonie. Jednocześnie autorzy poprawili kilka rzeczy, które tego potrzebowało, oraz wprowadziło długą listę zupełnie nowych piosenek, do których możemy tańczyć w kilku różnych trybach. Na samym wstępie musimy zdecydować, czy grać będą dzieci, czy dorośli. To o tyle istotne, że w tym pierwszym przypadku gra nie będzie nagrywać ich poczynań (które mogłyby później zostać opublikowane w internecie), podczas zabawy nie będzie można usłyszeć wulgaryzmów, pojawią się dodatkowe melodie (w stylu "Stary farmer farmę miał..."), a dodatkowo uprości się nieco interfejs. To pierwszy z dowodów na to, że Just Dance 2019 to gra dla każdego.

W katalogu z piosenkami, w którym znalazło się w sumie 40 pozycji, panuje różnorodność. Jeśli narzekaliście na ten element w poprzedniej edycji, tym razem nie będziecie mieli do tego żadnych podstaw. Wśród utworów można znaleźć szlagiery z lat dziewięćdziesiątych (jak "Rhythm of the Night" Corony), sporo popowych rytmów (jak "Sugar" Maroon 5), kilka gorących numerów (jak "Havana" w wykonaniu Camili Cabello), coś dla dzieci (jak "Let it go" znana z "Krainy Lodu"), a nawet... polski akcent w postaci "Miłości w Zakopanem" Sławomira. A jeśli to będzie dalej za mało, w każdej chwili będziesz mógł wykupić dostęp do usługi Just Dance Unlimited, w ramach której otrzymasz dostęp do kilkuset dodatkowych utworów w cenie 16,50 złotych na miesiąc (twórcy będą regularnie powiększać bibliotekę o kolejne piosenki i układy taneczne).

W Just Dance 2019 można się bawić przy użyciu różnych urządzeń. Przykładowo posiadacze PlayStation 4 (my testowaliśmy grę właśnie na tej platformie) będą mogli skorzystać z PlayStation Move, PlayStation Camera, a także - podobnie jak w poprzedniej edycji - ze smartfona. Choć ostatni sposób zabawy już znamy, to jednak nie da się ukryć, że sama aplikacja dedykowana tej formie korzystania z Just Dance 2019 została wyraźnie ulepszona. Przy okazji wspomnijmy, że autorzy spędzili sporo czasu, ulepszając menu w samej grze - korzysta się z nich wygodniej i bardziej intuicyjnie niż ostatnio.

Nawet jeśli krępujecie się na myśl o tańcu przed telewizorem, to uczucie szybko minie, gdy tylko spróbujecie. Najlepiej, jeśli zrobicie to w towarzystwie znajomych, podczas domowej imprezy, albo całą rodzinę, podczas leniwego, weekendowego popołudnia - gwarantujemy, że będziecie się świetnie bawić! Ale Just Dance 2019 to także doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą schudnąć. Gra - podobnie jak poprzedniczka - zawiera tryb treningu, w którym nie liczy się zdobywanie punktów, ale spalanie kalorii. Po każdym naszym tańcu możemy zobaczyć podsumowanie, które oczywiście nie jest specjalnie precyzyjne, ale daje nam pogląd na to, w jakim stopniu mniej więcej udało nam się zrealizować założony plan. Sprawdziliśmy na sobie i przyznamy, że wystarczyła 20-minutowa sesja, abyśmy zaczęli odczuwać zmęczenie. Wystarczy jedna taka dziennie przez dwa-trzy miesiące, a nie poznacie się w lustrze!

Just Dance 2019 to nie jakaś rewolucja w serii, ale wcale jej chyba nie oczekiwaliśmy. Zależało nam bardziej na tym, aby Ubisoft poprawił to, co było do poprawy (m.in. interfejs), oraz zadbał o pokaźny i różnorodny katalog piosenek. Jedno i drugie się udało. W ten oto sposób Just Dance 2019 stało się grą taneczną niemal idealną, przy której może się doskonale bawić praktycznie każdy.

Dowiedz się więcej na temat: Just Dance 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje