Reklama

Forza Horizon 3 - recenzja

Forza Horizon 3 to wyścigi, które powinny usatysfakcjonować każdego fana motoryzacji /materiały prasowe

Czy Forza Horizon 3 to najlepsze zręcznościowe wyścigi dostępne na rynku? Odpowiedź jest prosta: Jak najbardziej, na taką grę czekaliśmy od dawna.

Tak się w życiu kiedyś złożyło, że osoba recenzująca Forzę Horizon 3, czyli ja, miała szansę odwiedzić Australię. Ba, miałem nawet szansę przejechać kilkaset kilometrów tamtejszymi drogami. Dostałem nawet mandat opiewający na prawie 3000 zł (na szczęście udało się wymigać z zapłacenia kary). Nigdy nie planowałem wracać do Australii. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek zasiądę za kółkiem w tamtym kraju. Tymczasem Forza Horizon 3 dała mi tę szansę znowu odwiedzić Australię. Bez ryzyka kolejnego mandatu.

Australijczyk płakał, jak sprzedawał

Reklama

Forza Horizon, w przeciwieństwie do jej bardziej "poważnego", starszego brata - Forzy Motorsport - jest najlepszą z możliwych odmianą zręcznościowych wyścigów z częściowo otwartym światem. Po wprowadzeniu dostajemy samochód i - dosłownie - droga wolna. Główne zadanie to pomoc w organizacji Festiwalu Horizon, czyli serii efektownych wyścigów. Ale tak naprawdę możemy robić, co chcemy - od jazdy bez wyznaczonego celu, przez wyścigi 1 na 1, driftowanie, robienie zdjęć, zawody off-road, na szalonych wyzwaniach, jak widowiskowy pościg za łodzią motorową lub sterowcem, kończąc.

Australia w wersji z Forzy Horizon 3 to miejsce niebywale piękne. Raz na jakiś czas zatrzymywałem się, aby podziwiać coraz to bardziej niebywałe widoki. Rozległe pustynie, lasy tropikalne, kamieniste wąwozy, nowoczesne miasta i rzecz jasna piaszczyste plaże, po których możemy jeździć naszym supersamochodem. A jest z czego wybierać, bo autorzy oddali do naszej dyspozycji 350 modeli samochodów. Od miejskich samochodzików, przez off-roadowe potwory, na samochodach sportowych kończąc. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko prosto z salonu. Nic dziwnego, import z Niemiec do Australii trochę się nie opłaca.

Aż po horyzont

Omawiany tytuł, oprócz fantastycznej oprawy graficznej, korzysta z dwóch interesujących technologii - HDR i Xbox Play Anywhere.  Pierwsze rozwiązanie, HDR, to nowa technologia obrazu, który gwarantuje wysoką rozpiętość tonalną i niebywałe kolory. Do rozkoszowania się HDR-em potrzebny jest specjalny telewizor i konsola Xbox One S. A Xbox Play Anywhere? Cyfrowa kopia "Forzy" w wersji na Windows 10 lub Xboksa One, umożliwia rozgrywkę na obu platformach. Łącznie z synchronizacją zapisanych stanów gry w chmurze.

Forza Horizon 3 to obecnie najlepsze dostępne na rynku zręcznościowe wyścigi. Tytuł dla każdego. Powrót do najlepszych czasów kultowego Need for Speed Underground, czy Burnout Paradise lub Midnight Club. Na takie wyścigi wielu graczy czekało od dawna. Wreszcie je dostaliśmy - na komputery, i na konsolę (Xbox One). Nie pozostaje nic innego, jak siąść za kierownicą i ruszyć aż po horyzont.

Dowiedz się więcej na temat: Forza Horizon 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje