Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Call of Duty: Modern Warfare Remastered - recenzja

Odświeżona edycja MW to najlepszy dodatek, jaki firma Activision dodała do zestawów z gra Call of Duty /materiały prasowe

Call of Duty: Modern Warfare Remastered to niezwykle miła niespodzianka dla wszystkich, którzy kupili najnowszą odsłonę serii - Call of Duty: Infinite Warfare.

Reklama

A dokładnie jedną z jej dwóch edycji specjalnych - Legacy lub Deluxe. W obu przypadkach w gratisie otrzymujemy właśnie Call of Duty: Modern Warfare w zremasterowanej wersji, która to pokazuje, że dziewięcioletnia gra wciąż potrafi porwać na długie godziny. Przyjrzyjmy się jej bliżej...

Przygotowanie odświeżonej wersji Call of Duty: Modern Warfare powierzono zespołowi Raven Software, który wykonał swoją pracę wprost doskonale. Nie musiał robić absolutnie nic z kampanią dla pojedynczego gracza czy multiplayerem (obydwa tryby są w remasterze dostępne). I ta pierwsza, i ten drugi po dziewięciu latach od premiery w dalszym ciągu zachwycają i nie wołają o żadne zmiany. W zasadzie, grzebiąc w nich i kombinując, można by tylko osiągnąć skutek odwrotny od zamierzonego. Nie bez kozery Call of Duty: Modern Warfare nazywa się często najlepszą częścią CoD-a w historii.

Reklama

Przypomnijmy, że Call of Duty 4: Modern Warfare wprowadziło przełomową mechanikę rozgrywki, która porwała miliony osób na całym świecie i stała się podstawą do przygotowania wszystkich późniejszych części cyklu (także wydany w tym roku Call of Duty: Infinite Warfare czerpie z niej garściami). Choć miejscami Call of Duty: Modern Warfare Remastered może się wydawać przestarzałe, to jednak taki powrót do przeszłości paradoksalnie może się okazać zaletą. Na tle futurystycznych, miejscami przekombinowanych odsłon z ostatnich lat jej bardziej klasyczny charakter to coś, co bardziej przyciąga niż odpycha.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered nie można nazwać symulatorem pola walki. To gra, w której najważniejsza jest akcja, adrenalina i emocje. Jednak do dziś zachwyca perspektywa, w której osadzono gracza. Nie wcielamy się tutaj bowiem w superżołnierza czy dowódcę z kilkunastoletnim stażem w armii, ale w zwykłego żołdaka, który w większości sytuacji jest tylko jednym z kilku i to wcale nie tym najważniejszym. Gra pokazuje przerażający obraz wojny, rzuca nas w najniebezpieczniejsze miejsca, a nawet pozwala poczuć, jak to jest, gdy kilka, może kilkanaście kilometrów od nas wybucha bomba jądrowa.

W Call of Duty: Modern Warfare Remastered wrażeń nie brakuje ani przez chwilę. Gra przez te dziewięć lat nie zestarzała się - w dalszym ciągu jest widowiskowa, świetnie wyreżyserowana i nieraz pozostawia nas na dłuższą chwilę z rozdziawionymi ustami. Przez niecałą dekadę miała natomiast prawo zestarzeć się grafika, ale właśnie tym elementem zajęło się gruntownie Raven Software. W Call of Duty: Modern Warfare Remastered odświeżono praktycznie tylko oprawę. Ale za to jak!

Po zmianach wprowadzonych przez fachowców z Raven Software można by powiedzieć, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered to gra sprzed dwóch, może trzech lat. Autorzy wymienili w niej wszystkie tekstury, przebudowali bądź stworzyli na nowo modele pojazdów czy postaci, a także mocno podrasowali oświetlenie i cieniowanie. W efekcie oglądamy mocno współczesną grafikę, która naprawdę potrafi zrobić wrażenie. Jeśli chcecie docenić w pełni pracę wykonaną przez Raven Software, koniecznie obejrzyjcie któryś z filmików z serii "oryginał kontra remaster". Być może dostrzeżecie także zmiany w udźwiękowieniu, w tym na przykład nowe, bardziej realistyczne odgłosy broni.

Po ukończeniu kilkugodzinnej kampanii czeka na was multiplayer, który potrafi wciągnąć tak samo mocno, jak dziewięć lat temu. To sieciowa wojna w bardziej klasycznym wydaniu, a więc jeśli nie przypadnie wam do gustu to, co miało do zaproponowania w tej kwestii Call of Duty: Infinite Warfare, powinniście być zachwyceni możliwością odbycia podróży do przeszłości.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered to chyba najlepszy dodatek, jaki mogliby sobie wyobrazić gracze decydujący się na zakup Call of Duty: Infinite Warfare. To znakomity remaster, który wzbudza te same, silne emocje, co oryginał sprzed dziewięciu lat, a do tego wcale nie kłuje w oczy i uszy dzięki całkowitemu przebudowaniu grafiki i podrasowaniu strony dźwiękowej. Jeśli nie zdecydujecie się na zakup Call of Duty: Infinite Warfare, a Activision pewnego dnia pozwoli na zakup Call of Duty: Modern Warfare Remastered osobno, to poważnie przemyślcie tę opcję!

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje