PlayStation 4

Użytkownicy PlayStation 4 lubią jedną rzecz...

Magiczny przycisk "share" na padzie PlayStation 4 pozwala na szybkie dzielenie się ze społecznością swoimi wrażeniami z rozgrywki. Użytkownicy nowej konsoli Sony już ponad 6,5 mln razy skorzystali z tej funkcjonalności.

Informacja o tym została opublikowana przez PlayStation Europe na Twitterze. "Funkcję ‘share’ użyto już ponad 6,5 mln razy od czasu premiery PS4. Niesamowite! Lubicie funkcję ‘share’?" - czytamy.

Publikowanie fragmentów rozgrywki w przypadku PlayStation 4 sprowadza się do kilku mega prostych czynności. Resztę wykona za nas konsola.

W trakcie rozgrywki dzieje się wiele wyjątkowych rzeczy, które chce się uwiecznić i pokazać przyjaciołom - na przykład miejsca z cennymi znaleziskami lub przepiękne krajobrazy. Najprostszym sposobem jest zrobienie zrzutu z ekranu, co w przypadku konsoli Sony PlayStation 4 sprowadza się do wciśnięcia przycisku "share" znajdującego się na padzie DualShock4.

Reklama

Po wykonaniu tej czynności gracz wybiera folder, w którym plik zostanie zapisany. Aby wysłać go na serwis społecznościowy - Facebooka lub Twittera - wystarczy nadać nazwę i opis. Pozostałe czynności wykona konsola - automatycznie w tle, bez przerywania rozgrywki. W wolnej chwili można się udać do działu "uploads" i sprawdzić, czy plik został wysłany.

W przypadku plików wideo przycisk "share" pozwala zapisać dowolny materiał o długości do 15 minut w dowolnym momencie i udostępnić go na Facebooku. Proces uploadowania pliku odbywa się w tle i nie wiąże się z koniecznością przerywania gry.

Warto zaznaczyć, że powyższe czynności można wykonywać beż żadnego dodatkowego oprogramowania, a sama procedura sprowadza się do wpisania nazwy pliku i opisu.

W świecie gier coraz modniejsze staje się streamowanie rozgrywki na żywo, a konsola Sony PlayStation 4 sprowadza tę czynność do wciśnięcia jednego przycisku. Gracz musi mieć tylko konto na Twitchu lub Ustreamie, a wtedy wszystkie jego działania są na bieżąco wysyłane do sieci. O możliwości oglądania takiej transmisji można powiadomić znajomych przez Facebooka lub wysyłając im link. Natomiast osoby obserwujące poczynania gracza mogą rozpocząć własną zabawę w ten sam tytuł. Wystarczy jedno kliknięcie w odpowiednią opcję na ekranie z transmisją.

Konsola Sony PlayStation 4 jest pierwszym urządzeniem , które umożliwia transmitowanie rozgrywki w tak prosty sposób - bez dodatkowych urządzeń i oprogramowania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy