PlayStation 4

PS4 potężniejsze od większości pecetów

Po raz kolejny twórcy gier wychodzą z cienia, by promować potęgę i moc debiutującej konsoli Sony.

Ready at Dawn, studio odpowiedzialne za jedną z części kultowej serii gier God of War: Chains of Olympus (ukazała się na PSP), jest bardzo podekscytowane ogromnym zasobem mocy, jakim dysponuje PlayStation 4.

Od momentu pierwszego pokazu na początku roku temat możliwości stacjonarnego sprzętu Japończyków regularnie wałkowany jest w sieci przez kolejnych producentów. Tym razem do zaszczytnego grona dołączył Garret Foster, dyrektor artystyczny, który w wywiadzie dla magazynu Game Informer nie szczędził pochwal na cześć flagowca Sony.

"Moc mówi sama za siebie. PS4 jest nie tylko najpotężniejszym sprzętem wśród konsol, ale często zdecydowanie lepszy od większości pecetów na całym świecie" - powiedział Foster.

"Dzięki pełnemu dostępowi do sprzętu nasze pole do popisu zdecydowanie uległo poszerzeniu - możemy robić dosłownie to, co chcemy. Nawet szef firmy ATI kilka miesięcy temu przyznał, że możliwości graficzne często hamowane są przez warstwę oprogramowania PC, która jest niemożliwa do ominięcia przez deweloperów. W przypadku PS4 możemy przenieść proces produkcji na zupełnie nowy poziom, który pozwoli nam wykorzystać dosłownie wszystkie jego zalety i spróbować zrobić dany projekt najlepiej jak to tylko możliwe" - dodał Foster.

Cóż, jakie będą wyniki, to się okaże już za rok. Zespół Garreta Fostera aktualnie pracuje nad The Order 1886, ekskluzywnym tytułem wyłącznie na PS4, którego debiut zaplanowany został na bliżej nieokreśloną jeszcze datę w 2014 roku.

Zobaczymy, co 80 zatrudnionym na pełny etat programistom ze studia Ready at Dawn uda się zrobić z kawałkiem nowego sprzętu Sony. Z zaprezentowanych do tej pory materiałów można wnioskować, że zapowiada się jeden z najciekawszych projektów na PS4. A wy jak uważacie? Podoba wam się pomysł na grę zaprezentowany przez studio? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 4

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy