PlayStation 4

PlayStation App: Co oferuje aplikacja?

​Po premierze konsoli PlayStation 4 firma Sony udostępniła darmową aplikację PlayStation App na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Jak prezentują się jej najważniejsze funkcje i dlaczego warto udać się po nią do sklepów Google Play oraz App Store?

Aplikacja PlayStation App stanowi doskonałe uzupełnienie rozrywki oferowanej przez konsolę PlayStation 4. Dzięki niej - nawet pod wyjściu z domu - można pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi z gier, a nawet dokonywać wirtualnych zakupów w PlayStation Store. Wystarczy pobrać ją na swój telefon (lub tablet) z system Android lub iOS i połączyć z konsolą PlayStation 4.

Interfejs

Interfejs aplikacji PlayStation App utrzymany jest w minimalistycznej ale i bardzo nowoczesnej stylistyce oprogramowania konsoli PlayStation 4. Dzięki temu każdy użytkownik odnajdzie się w jej funkcjach bez najmniejszego problemu.

Reklama

W centralnym miejscu ekranu głównego znajduje się kilka okien. W najważniejszym "Co nowego" wyświetlane są komunikaty i aktywności znajomych oraz najnowsze informacje o grach. Mniejsze są odnośnikami do działów: sklep PlayStation Store, Znajomi, Ustawienia, Trofea oraz Profil.

Nieco wyżej umieszczono belkę informacyjną. Znajdują się na niej 4 ikonki, dzięki którym użytkownik będzie miał dostęp do: powiadomień, zaproszeń do gry od innych graczy, alertów z gier oraz prywatnych wiadomości.

W dolnej części ekranu znalazła się ikonka umożliwiająca połączenie aplikacji PlayStation App z konsolą PlayStation 4, a druga pozwoli dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego urządzenia.

Funkcje społecznościowe

Wspólne spędzanie czasu w grze pozwala nawiązać nowe i ciekawe znajomości, które - dzięki aplikacji PlayStation App - można pielęgnować także po wyjściu z domu, w każdej chwili.

Za pośrednictwem opcji "Wiadomości" użytkownik może z łatwością komunikować się z przyjaciółmi i innymi graczami. I co szczególnie istotne - twórcy oprogramowania umożliwili wysyłanie nie tylko wiadomości tekstowych, ale równie zdjęć i nagrań audio.

Mobilne zakupy

Kolejnym niezwykle ważnym elementem aplikacji PlayStation App jest dostęp do sklepu PlayStation Store. Dzięki temu smartfon lub tablet daje pełny dostęp do oferty gier, które można kupić i ściągnąć bezpośrednio na konsolę znajdującą się w domu. Jest to bardzo proste i pomysłowe rozwiązanie, które nie pozwoli przegapić ciekawych propozycji i promocji.

Drugi ekran

Dzięki PlayStation App dodatkowym kontrolerem stanie się smartfon lub tablet. Z pomocą tych urządzeń możliwe będzie podglądanie mapy świata aktualnie uruchomionej gry, wyświetlanie opcji dialogowych lub porad - bez konieczności wstrzymywania rozgrywki. Aktualnie funkcja ta sprawdzana jest na grach Madden NFL 25, Assassin's Creed IV: Black Flag, Knack, and Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition.

Drugi ekran ułatwia nie tylko rozgrywkę, ale również sterowanie konsolą, np. podczas uruchamiania filmu Blu-ray. Ułatwia także wprowadzanie tekstu w oknach nazwy użytkownika i hasła. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie łatwiejsze od posługiwania się konsolowym padem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy