PlayStation 4

Call of Duty: Ghosts

​Call of Duty to jeden z największych przebojów w historii elektronicznej rozrywki. Kolejne części tej serii jedna po drugiej biły rekordy popularności, liczby sprzedanych egzemplarzy i wygenerowanego przychodu.

W Call of Duty: Ghosts fabuła kręci się wokół przemysłu paliwowego. Koncerny z Ameryki Południowej tworzą konglomerat o nazwie Federacja, którego celem stają się Stany Zjednoczone. Na początek Latynosi przejmują kontrolę nad wojskowym satelitą i przypuszczają atak na Los Angeles. Metropolia zamienia się w płonące zgliszcza. Czas zacząć działań. Głównymi bohaterami Call of Duty: Ghosts są dwaj bracia - żołnierze, którzy wkrótce przyłączają się do tytułowego oddziału Duchów, którego celem jest uratowaniem Stanów Zjednoczonych przed zagładą z południa.

Reklama

Kampania to zestaw zróżnicowanych i widowiskowych misji. W ich trakcie mamy okazję włamać się do pilnie strzeżonego wieżowca, zanurkować pod wodą czy postrzelać z czołgu. Akcja jest dynamiczna, płynna i po brzegi wypchana wyreżyserowanymi scenkami.

Poza kampanią singlową Infinity Ward wprowadziło nową kooperacyjną opcję o nazwie Extinction, która pojawiła się w zastępstwie doskonale znanego trybu Zombie. Podobnie jak w nim, w Extinction przenosimy się wraz z przyjaciółmi (maksymalnie trójka) do alternatywnej rzeczywistości, w której odpieramy inwazję obcych. Poza strzelaniem do różowych potworów musimy niszczyć ich gniazda, wykorzystując do tego specjalny świder. Zabawa jest przednia. Obcy poruszają się inaczej niż typowi żołnierze i zombie, dzięki czemu zabawa nabiera odmiennego charakteru.

Nowe opcje zabawy pojawiły się także w multiplayerze. Blitz to tryb inspirowany amerykańskim futbolem, w którym punkty zdobywamy, przedostając się na pola należące do przeciwnika. Search & Rescue to wariacja znanego już Search & Destroy, w której, zbierając nieśmiertelniki po poległych kompanach, zdobywamy szansę na odrodzenie się jeszcze w tej samej rundzie.

Poza tym pojawiły się jeszcze dwie wariacje deathmatcha - Hunted (zaczynamy z pistoletami, a lepsza broń zrzucana jest z nieba) oraz Cranked (każdy frag czyni nas silniejszymi, ale jeśli nie zabijemy nikogo w ciągu 30 sekund, sami tracimy życie).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Ghosts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama