Reklama

Planszówkowa przygoda z Basią w zoo

​Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania i codziennie przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. Jedną z nich przeżyje w zoo, za sprawą gry planszowej "Basia w zoo", która ukaże się 31 marca br. Dzięki tej rodzinnej planszówce, przygotowanej przez wydawnictwo Egmont Polska, wszyscy fani Basi będą mogli wcielić się w ulubioną bohaterkę i pozostałe postaci znane z bestsellerowej serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Brat Basi, Janek, dostał od kuzyna stary telefon komórkowy. Tym, co najbardziej go zachwyciło w telefonie, był aparat fotograficzny. Janek robił więc mnóstwo zdjęć członkom rodziny, ale nie wszyscy byli tym zachwyceni. Dlatego kiedy Tata wpadł na pomysł, by wybrać się do zoo i fotografować zwierzęta, Basia i reszta rodzinki ochoczo przystali na ten pomysł.

Sięgając po grę "Basia w zoo" można dołączyć do rodzinnej wyprawy z Basią i podjąć wyzwanie, jakim jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzętami. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.

Reklama

Łatwe do wytłumaczenia reguły i krótkie, piętnastominutowe rozgrywki zapewniają pełną emocji rozgrywkę nawet najmłodszym graczom. "Basia w zoo" to gra, która dorasta wraz z dziećmi, bo posiada aż trzy wersje reguł:

  • wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia
  • wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia
  • wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.

Autorem gry "Basia w zoo" jest Tom Delmé. Opowiadanie wprowadzające do rozgrywek napisała Zofia Stanecka, a autorką ilustracji jest Marianna Oklejak. W skład gry wchodzi 36 kafelków ze zwierzętami i 8 żetonów postaci. Gra kosztuje 39,99 i jest dostępna na www.egmont.pl  w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy