"Pitagoras" - Kości, karty, refleks i... matematyka

​"Pitagoras" Reinera Knizi to imprezowa gra matematyczna, w której główną rolę odgrywają liczby. Dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie - w tej grze by wygrać, rachunków trzeba dokonywać błyskawicznie. Gra łączy zabawę i naukę, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana w edukacji.

Gra "Pitagoras" jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 8. roku życia. Poprzez dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie młodzi gracze rozwijają swoje kompetencje matematyczne, bawiąc się przy tym. Potęgowanie, logarytmy i inne działania na liczbach też są możliwe, choć jest to opcja dla zaawansowanych graczy.

Celem gry jest ułożenie działania z liczb znajdujących się na kartach tak, by uzyskać wynik wyrzucony na kostkach. Wygrywa gracz, który zbierze jak najwięcej kart. Gra posiada trzy poziomy trudności, co pozwala dostosować ją do wieku i umiejętności poszczególnych graczy.

Reklama

Autorem "Pitagorasa" jest legendarny twórca gier - Reiner Knizia. Elementy gry to 55 kart, 2 niebieskie kości, 1 czarna kość oraz 1 czerwona kość. Gra kosztuje 59,99 zł.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Pitagoras

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy