Divinity: Original Sin 2 otrzyma oficjalną planszówkę

Trwa moda na tworzenie oficjalnych gier planszowych dla gier wideo, produkowanych za pomocą społecznościowego finansowania w serwisie Kickstarter. Tym razem pora na planszówkę bazującą na świetnej serii gier RPG Divinity: Original Sin. Projekt zdążył już zresztą zostać w pełni sfinansowany.

Całość opiera się w większej mierze na sequelu, Divinity: Original Sin 2. Koncept pojawił się na Kickstarterze 20 listopada, z celem ustalonym na całkiem imponujące 160 tysięcy dolarów, które zostały osiągnięte w ekspresowe cztery godziny! W tym momencie na liczniku jest już dużo więcej, bo już ponad 400 tysięcy dolarów.

Divinity Original Sin: The Board Game - jak brzmi pełna nazwa - to planszówka stawiająca na kooperację uczestników zabawy, maksymalnie czterech. Ci reprezentują drużynę, która bierze udział w przygodzie, z własną fabułą, postaciami, wydarzeniami i lokacjami. Brzmi całkiem ciekawie.

Reklama

Całość czerpie więc inspirację z klasycznych, "papierowych" gier RPG, takich jak Dungeons & Dragons. Zaczniemy od wybrania postaci graczy, pochodzących z gry. Następnie z księgi przygody wybierzemy ścieżkę, którą będziemy chcieli podążać, wskazywaną na bazie posiadanych umiejętności, jak w grze.

Podczas rozgrywki zagrywamy karty, takie jak odwiedzane lokacje. Tutaj do zabawy wkrada się element losowości, ponieważ na miejscu czekają nie tylko skarby czy cenne łupy służące do rzemiosła i budowania nowych przedmiotów, ale także zasadzki przygotowane przez przeciwnika.

Element walki wykorzystuje system punktów akcji, co ponownie jest pomysłem do złudzenia przypominającym czerwone kuleczki AP z obu odsłon gier Divinity: Original Sin. W potyczkach zagrywamy też karty umiejętności i czarów. Jak w grze, zadziałają kombinacje żywiołów, jak zamoczenie i zamrożenie.

Twórcy planszówki najwyraźniej chcą zapożyczyć z gry także pomysł na wielowątkową fabułę, rozgałęziającą się w zależności od podejmowanych wyborów. Dlatego też przygotowywane są cztery zakończenia, do których dotrzemy na różne sposoby. Premiera w październiku przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Divinity: Original Sin 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama