Zwolnienia w studiu twórców gry Mafia III

Odpowiedzialne za grę Mafia III studio Hangar 13 zmaga się z poważnymi problemami. W zespole doszło do zwolnień.

Redakcja serwisu Kotaku - powołując się na pragnących zachować anonimowość - twierdzi, że z pracą pożegnało się większość członków kalifornijskiej firmy. Ekipa dotychczas składała się z około 150 osób.

W przesłanym dziennikarzom portalu komunikacie przedstawiciele firmy 2K Games - właściciela Hangar 13 - potwierdzili, że rzeczywiście doszło do zwolnień. W oświadczeniu nie sprecyzowano jednak, w jakim stopniu zmniejszyła się liczebność studia. Wyjaśniono jednak, że ruch podjęto w celu upewnienia się, że "zasoby zespołu są odpowiednio dostosowane do długoterminowych planów".

Reklama

Informator serwisu Kotaku twierdzi, że przez miniony rok Hangar 13 zajmowało się przygotowywaniem prototypu swojego kolejnego projektu, który ostatecznie skasowano. Miał być grą akcji z systemem pozwalającym tworzyć piosenki poprzez wykonywanie konkretnych ruchów.

Mafia III to na razie jedyny tytuł studia. Trzecia odsłona cyklu ukazała się w październiku 2016 roku i odnotowała umiarkowany sukces - na początku ubiegłego roku 2K Games twierdziło, że do sklepów na całym świecie wysłano 5 milionów egzemplarzy produkcji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy