Reklama

Zwiastun pierwszego DLC do Call of Duty: WWII skupia się na nowym rozdziale kampanii zombie

Firma Activision opublikowała nowy zwiastun The Resistance - pierwszego dużego DLC do Call of Duty: WWII. Film koncentruje się na wchodzącym w skład dodatku kolejnym rozdziale nastawionej na kooperację kampanię z zombie.

Następna część trybu z żywymi trupami nosi nazwę "Na brzegu mroku". Po przedstawionych w podstawowej wersji gry wydarzeniach w Mittelburgu bohaterowie wejdą w posiadanie informacji sugerujących, że doktor Straub przebywa na położonej na północ od Niemiec wyspie, która jest pogrążona we mgle.

To oczywiście nie wszystko: w rozszerzeniu pojawią się jeszcze trzy lokacje. Dla graczy znad Wisły najważniejszą wydaje się Valkyrie, która znajduje się na Mazurach, a konkretnie koło Kętrzyna. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w czasach II wojny światowej obszar był pod kontrolą Prus Wschodnich.

Reklama

Twórcy podkreślają, że plansza inspirowana jest Wilczym Szańcem, czyli kwaterą główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944. Budowlę wzniesiono właśnie na omawianym terenie - ze swojej siedziby kanclerz III Rzeszy dowodził wojskami niemieckimi w trakcie inwazji Sowietów.

Sam poziom ma średnie wymiary. Gracze biorący udział w potyczkach skoncentrują działania wokół środkowej alejki, która zaś otoczona jest licznymi punktami strzeleckimi, a także zamontowanymi karabinami maszynowymi.

Druga mapa z pierwszego dodatku nosi nazwę Anthropoid i osadzona jest w czechosłowackiej Pradze. Ostatnia zaś to paryskie Occupation, czyli odświeżona wersja znanej z Call of Duty: Modern Warfare 3 lokacji Resistance.

W planach jest również kolejna misja do trybu Wojny - Operation Intercept. Gracze kierujący poczynaniami Aliantów najpierw staną przed zadaniem uratowania członków ruchu oporu transportowanych pociągiem. Później postarają się zniszczyć kluczowy sprzęt służący do komunikacji oraz spróbują zatrzymać jadącą maszynę.

The Resistance ukaże się 30 stycznia. Na mocy umowy z podpisanej z Sony, rozszerzenie pojawi się najpierw na PlayStation 4 - posiadacze PC i Xbox One na swoją wersję muszą poczekać najpewniej około miesiąca. Wspomniany zwiastun poświęcony nowemu rozdziałowi kampanii z zombie można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: WWII

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama