Zwiastun nowej gry o baseballu już w sieci. Fani będą pod wrażeniem?

Baseball w Europie nie jest najbardziej popularną dyscypliną sportową. Najwięcej fanów tego sportu żyje w Ameryce Północnej, co potwierdzają także różne statystyki. Na rynku gier wideo istnieje jedna produkcja, która w dobry sposób oddaje klimat dyscypliny. Studio Sony San Diego opublikowało właśnie zwiastun MLB The Show 24.

Baseball podbił Stany Zjednoczone

Baseball to jedna z najważniejszych dyscyplin w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem dzieci od najmłodszych lat uczestniczą w różnych szkolnych rozgrywkach, by potem stać się profesjonalnymi baseballistami. Sport ten jest śledzony przez wiele milionów Amerykanów, ale nie tylko. Dyscyplina wysoką popularność notuje także na Dominikanie czy w Japonii. Najpopularniejszymi rozgrywkami ligowymi jest MLB, czyli Major League Baseball, które są rozgrywane na terenie USA.

Reklama

Zostały one utworzone jeszcze w XIX wieku, a dokładniej w 1876 roku jako "National League". Od tego czasu popularność dyscypliny jedynie rosła. Na rynku gier wideo od lat jest wydawana seria MLB The Show. To produkcja tworzona przez studio Sony San Diego. Teraz światło dzienne ujrzał zwiastun kolejnej części serii - MLB The Show 24. Czy fani będą zadowoleni po opublikowaniu trailera zapowiadającego grę?

Pokazano MLB The Show 24

Baseball należy do specyficznych dyscyplin sportu, które są bardzo mocno osadzone w konkretnym regionie świata. W zasadzie poza Japonią, popularność baseballu obejmuje głównie terytorium Ameryki Północnej. Dlatego też trudno mówić o globalnym zainteresowaniu dyscypliną czy grą wideo, która traktuje o tym sporcie. Dlatego też seria MLB The Show w Europie jest znacznie mniej rozpoznawalna.

30-sekundowy zwiastun jest niezwykle efektowny. Rozpoczyna się na Dominikanie, gdzie widzimy lokalną przyrodę, kulturę i ludzi żyjących na tej wyspie. Po chwili przenosimy się na prowizoryczne boisko do baseballu, na którym rozgrywany jest mecz. W następnej scenie jesteśmy już obecni na wielkim obiekcie MLB, a w tle słyszymy wiwatujący tłum.

Na tym właściwie kończy się zwiastun. Twórcy informują nas, że już można zakupić grę w przedsprzedaży. Jej premiera nastąpi 19 marca tego roku. Gra będzie dostępna na PS4, PS5, Xbox Series X|S, a także na Xbox One oraz Nintendo Switch. Oznacza to, że posiadacze zarówno starszych, jak i nowych konsol będą mogli cieszyć się z rozgrywki w wirtualnego baseballa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: baseball
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy