Zwiastun Mega Man 11 przedstawia potyczkę z Torch Manem

​Capcom opublikował nowy zwiastun Mega Man 11 - pierwszej od siedmiu lat odsłonę słynnego cyklu platformówek. Materiał prezentuje starcie z Torch Manem, czyli jednym z bossów, na którego natkną się gracze.

Z ramion oponenta buchają płomienie, a sam przeciwnik w walce posługuje się atakami bazującymi na ogniu. Potrafi między innymi wysłać w kierunku bohatera spopielającą ofiarę kulę oraz wyprowadzać ciosy nogami.

Potyczka toczy się na planszy, w której tle widoczny jest las. Warto  zaznaczyć, że po pokonaniu maszyny postać uzyska dostęp do broni Torch Mana, co zaś pozwoli korzystać ze wszystkich stosowanych przez wroga technik.

Gracze pokierują poczynaniami tytułowego bohatera, a podstawowe mechanizmy rozgrywki nie ulegną zmianie względem poprzednich części. Produkcja jest więc platformówką, w której wydarzenia przedstawiane są z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu.

Reklama

Twórcy stawiają jednak na nieco inny styl graficzny. Tła poszczególnych etapów będą narysowane ręcznie, ale już modele pojawiających się na ekranie postaci (zarówno podopiecznego, jak i wrogów) developerzy wykonają w trzech wymiarach.

Mega Man 11 zadebiutuje 2 października. Wówczas gra pojawi się na czterech platformach sprzętowych, a więc PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch. Wspomniany zwiastun przedstawiający Torch Mana można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy