Reklama

Zwiastun fabularnego dodatku do Final Fantasy XV oraz piętnaście minut gameplayu

W internecie pojawił się zwiastun Episode Gladio - pierwszego fabularnego rozszerzenia do Final Fantasy XV. Do sieci trafił również film z fragmentami rozgrywki. Uwaga na spoilery!

Nadchodzący dodatek przedstawi historię tytułowego Gladiolusa, który w podstawowej wersji gry towarzyszy głównemu bohaterowi - Noctisowi. Przygotowywane DLC wypełni pewną lukę w opowieści produkcji.

Gracze dowiedzą się, co działo się z protagonistą, gdy opuścił zespół. Na razie wiadomo jedynie, że podczas swojej nieobecności zajmował się bliżej niesprecyzowaną sprawą osobistą. Wykonując misję nabawił się widocznej na twarzy blizny.

Developerzy ze Square Enix zaznaczają, że Gladiolus jest mniej mobilny niż jego kompan Noctis. W starciach z przeciwnikami polega przede wszystkim na swojej sile. Twórcy obiecują, że ukończenie przygotowanych z myślą o dodatku misji zajmie około 2,5 godziny.

Reklama

Rozszerzenie ukaże się 28 marca na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Autorzy planują jeszcze dwa inne DLC, które skupią się na pozostałych dwóch towarzyszach bohatera z podstawowej wersji Final Fantasy XV - Prompto i Ignisie.

W przyszłości pojawi się też pakiet, który przyniesie ze sobą tryb kooperacji przeznaczony dla maksymalnie czterech graczy. Wspomniane wyżej materiały - zwiastun oraz fragment gameplayu -można obejrzeć poniżej:

Trailer:

Gameplay:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje